Татаров залишається підозрюваним у корупції, але Венедіктова цю справу "морозить"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Заступник голови Офісу президента України Олег Татаров залишається підозрюваним у корупції, повідомляє ЦПК із посиланням на відповідь Офісу генпрокурора.

Попри це, відомство Ірини Венедіктової не поспішає передавати справу Татарова до суду, зазначає ZN.ua.

«Рішення про закриття провадження чи передачу його до суду не приймались, у зв’язку з чим, відповідні відомості до ЄРДР не вносились. Процесуальний статус підозрюваних (Олега Татарова, Микитася Микитася і Костянтина Дубоноса – ред.) на цей час не змінювався», - йдеться у відповіді.

Керує прокурорами у цій справі заступник Венедіктової Олексій Симоненко. Наприкінці 2020 року Симоненко, всупереч вимогам закону, забрав справу Татарова в НАБУ і САП та передав розслідування Службі безпеки України, а процесуальний нагляд – Департаменту, очільником якого він є.

Наприкінці лютого терміни досудового розслідування в цьому провадженні завершилися, однак його не передали до суду протягом п’яти днів. Натомість Симоненко звернувся до суду за «роз’ясненням». 9 вересня Київський апеляційний суд поставив крапку у темі з «роз’ясненнями», тож цей ресурс затягування справи вичерпано.

 

Працюючи в Офісі президента, Татаров став фігурантом корупційної справи. У грудні 2020 року прокурори САП оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах колишнього депутата та голови корпорації «Укрбуд» Максима Микитася. 

Хабар призначався судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Справу Татарова спочатку незаконно вивели з підслідності НАБУ (хоча розслідуванням корупційних злочинів має займатися саме антикорупційне бюро), а потім «злили» у судах.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]