Тимошенко відмовилася свідчити на процесі Нафтогаз проти Газпрому в Стокгольмі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під час судового процесу «Нафтогазу» проти «Газпрому» Юлію Тимошенко запросили виступити як свідка, однак вона не відповіла у встановлений час.

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у Facebook.

«Роль Тимошенко у перемозі у Стокгольмі - ніяка. Так фанатам Юлії Володимирівни зрозуміло? Тому і не писали, бо не було у неї якось ролі, про яку можна було б писати... У самому арбітражі Тимошенко не брала ніякої участі. На відміну від того ж Діденка (екс-заступник голови «Нафтогазу», - ред.), який виступав свідком на процесі і таким чином сприяв нашому виграшу», - йдеться у повідомленні.

 

На думку Вітренка, саме Діденку, а не домовленостям Тимошенко-Путін, варто завдячувати можливості судитися проти «Газпрому» у Стокгольмі, а не в Москві. Адже колишній заступник в останній момент вставив відповідне положення в контракт.

Також Вітренко пояснив, що перемога України у Стокгольмі, якщо перерахувати у гривні, дозволила кожній українській родині позбутися боргу у 112 тисяч гривень і отримати газу на 3,8 тисяч гривень.

Напередодні Комерційний суд Лондона у вівторок, 19 червня, дозволив замороження активів ПАТ «Газпром» на території Великої Британії за клопотанням НАК «Нафтогаз України».

У НАК зазначили, що це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу щодо виплати $2,6 млрд.

Раніше Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу України» штрафу у розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. «Газпром» направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов'язаний виплатити НАК $2,56 млрд.

Нагадаємо, Апеляційний суд Швеції 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням «Газпрому». «Нафтогаз України» висловив сподівання на скасування цього наказу після подання своїх контраргументів, оскільки рішення було ухвалене судом без урахування пояснень та аргументів української компанії.

У НАК зазначили, що наказ Апеляційного суду означає лише тимчасове призупинення подальших дій «Нафтогазу» за процедурою стягнення $2,6 млрд із «Газпрому». Водночас він не приводить до скасування рішень арбітражу і не дає «Газпрому» можливості вимагати від «Нафтогазу» повернення $2,1 млрд, уже зарахованих рішенням арбітра як компенсацію НАК.

«Нафтогаз України» 18 червня зробив подання у справі апеляції «Газпрому» до апеляційного суду у Швеції.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com