Трамп не прислухався до порад не вітати Путіна, — WP

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент США Дональд Трамп не прислухався до помічників з нацбезпеки, які радили йому не вітати Володимира Путіна з перемогою на президентських виборах.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на знайомих з ситуацією високопоставлених американських чиновників, пишуть Грани.ру.

Як розповіли джерела видання, перед усіма телефонними розмовами з іноземними лідерами помічники президента США передають йому замітки, де позначені основні теми бесіди. В даному випадку радники з нацбезпеки представили Трампу кілька написаних від руки матеріалів. На них великими літерами було написано «не вітати», відзначають джерела.

Крім того, Трамп проігнорував заклик радників торкнутися в розмові з Путіним теми отруєння в Великобританії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки нервово-паралітичною отрутою російського походження.

Як зазначає видання, неясно, чи читав взагалі Трамп замітки своїх радників перед розмовою з російським президентом.

Прес-служба Білого Дому відмовилася коментувати інформацію про матеріали, надані Трампу. У вівторок на брифінгу  прес-секретаря Сару Сандерс запитали, як в адміністрації оцінюють прозорість і чесність минулих президентських виборів в Росії, повідомляв "Голос Америки". Сандерс не стала прямо відповідати на це питання, кілька разів підкресливши, що США утримуються від того, щоб диктувати іншим країнам, як їм організовувати у себе виборчий процес.

"Президент ще раз підтвердив, що важливо підтримувати діалог з Росією, щоб ми могли зосередитися на деяких областях, де є спільність інтересів", - зазначила прес-секретарка Білого Дому. Сандерс наголосила, що Вашингтон продовжить "проявляти жорсткість" по відношенню до Москви, там, де це необхідно. За її словами, привітавши Путіна з перемогою на виборах, Трамп зробив те, що раніше вже зробили лідери Німеччини, і що в 2012 році робив президент США Барак Обама.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн піддав Трампа жорсткій критиці за привітання Путіну. "Американський президент не очолює вільний світ, вітаючи диктаторів з перемогою на бутафорських виборах", - сказав Маккейн. За словами сенатора, Трамп "образив кожного громадянина Росії, якому було відмовлено в праві голосувати на вільних і справедливих виборах, щоб визначити майбутнє своєї країни".

У вівторок за ініціативою американської сторони відбулася телефонна розмова між Трампом і Путіним. Як повідомляється в офіційній заяві Білого дому, президенти обговорили статус двосторонніх відносин і домовилися продовжувати діалог про взаємні пріоритети і проблеми в сфері національної безпеки. Трамп підкреслив важливість денуклеаризації Корейського півострова. Президент США також заявив, що він може зустрітися Путіним "в не настільки віддаленому майбутньому", щоб обговорити гонку озброєнь, Україну і Сирію.

При цьому і в Білому Домі, і в Кремлі підтвердили, що американський президент привітав Путіна з перемогою на виборах.

До сих пір із західних лідерів Путіна привітав лише президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлерка Ангела Меркель. У вівторок привітання надіслав також голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Президент Франції Емманюель Макрон в понеділок зателефонував Путіну і побажав успіхів в "модернізації політичної, демократичної, економічного та соціального життя країни", однак від привітань утримався. При цьому французький лідер висловив заклопотаність у зв'язку діями Росії в Сирії і вчиненим в Великобританії замахом на колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.

З ранку в понеділок Путіна привітали лідери КНР, Ізраїлю, ряду країн Азії, Латинської Америки, країн - членів СНД і невизнаної Абхазії. З європейських лідерів, окрім названих, привітання надіслали лише президент і прем'єр-міністр Сербії.

При цьому офіційні результати виборів Центрвиборчкомом до сих пір не оголошені. За попередніми даними комісії, Путін переміг з 76,69 відсотка голосів виборців при явці 67,49 відсотка. Результати виборів в анексованих Криму і Севастополі Євросоюз визнати відмовився.

У вівторок стало відомо, що президент Литви Даля Грібаускайте відмовилася вітати Путіна. "Поки Росія не проявляє поваги до принципів міжнародного права і нехтує правами та інтересами інших країн, ми утримуємося від поздоровлень", - пояснили в апараті глави держави. Також не має наміру поздоровляти Путіна президент Польщі.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]