Трамп не прислухався до порад не вітати Путіна, — WP
Президент США Дональд Трамп не прислухався до помічників з нацбезпеки, які радили йому не вітати Володимира Путіна з перемогою на президентських виборах.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на знайомих з ситуацією високопоставлених американських чиновників, пишуть Грани.ру.
Як розповіли джерела видання, перед усіма телефонними розмовами з іноземними лідерами помічники президента США передають йому замітки, де позначені основні теми бесіди. В даному випадку радники з нацбезпеки представили Трампу кілька написаних від руки матеріалів. На них великими літерами було написано «не вітати», відзначають джерела.
Крім того, Трамп проігнорував заклик радників торкнутися в розмові з Путіним теми отруєння в Великобританії колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки нервово-паралітичною отрутою російського походження.
Як зазначає видання, неясно, чи читав взагалі Трамп замітки своїх радників перед розмовою з російським президентом.
Прес-служба Білого Дому відмовилася коментувати інформацію про матеріали, надані Трампу. У вівторок на брифінгу прес-секретаря Сару Сандерс запитали, як в адміністрації оцінюють прозорість і чесність минулих президентських виборів в Росії, повідомляв "Голос Америки". Сандерс не стала прямо відповідати на це питання, кілька разів підкресливши, що США утримуються від того, щоб диктувати іншим країнам, як їм організовувати у себе виборчий процес.
"Президент ще раз підтвердив, що важливо підтримувати діалог з Росією, щоб ми могли зосередитися на деяких областях, де є спільність інтересів", - зазначила прес-секретарка Білого Дому. Сандерс наголосила, що Вашингтон продовжить "проявляти жорсткість" по відношенню до Москви, там, де це необхідно. За її словами, привітавши Путіна з перемогою на виборах, Трамп зробив те, що раніше вже зробили лідери Німеччини, і що в 2012 році робив президент США Барак Обама.
Сенатор-республіканець Джон Маккейн піддав Трампа жорсткій критиці за привітання Путіну. "Американський президент не очолює вільний світ, вітаючи диктаторів з перемогою на бутафорських виборах", - сказав Маккейн. За словами сенатора, Трамп "образив кожного громадянина Росії, якому було відмовлено в праві голосувати на вільних і справедливих виборах, щоб визначити майбутнє своєї країни".
У вівторок за ініціативою американської сторони відбулася телефонна розмова між Трампом і Путіним. Як повідомляється в офіційній заяві Білого дому, президенти обговорили статус двосторонніх відносин і домовилися продовжувати діалог про взаємні пріоритети і проблеми в сфері національної безпеки. Трамп підкреслив важливість денуклеаризації Корейського півострова. Президент США також заявив, що він може зустрітися Путіним "в не настільки віддаленому майбутньому", щоб обговорити гонку озброєнь, Україну і Сирію.
При цьому і в Білому Домі, і в Кремлі підтвердили, що американський президент привітав Путіна з перемогою на виборах.
До сих пір із західних лідерів Путіна привітав лише президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлерка Ангела Меркель. У вівторок привітання надіслав також голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
Президент Франції Емманюель Макрон в понеділок зателефонував Путіну і побажав успіхів в "модернізації політичної, демократичної, економічного та соціального життя країни", однак від привітань утримався. При цьому французький лідер висловив заклопотаність у зв'язку діями Росії в Сирії і вчиненим в Великобританії замахом на колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.
З ранку в понеділок Путіна привітали лідери КНР, Ізраїлю, ряду країн Азії, Латинської Америки, країн - членів СНД і невизнаної Абхазії. З європейських лідерів, окрім названих, привітання надіслали лише президент і прем'єр-міністр Сербії.
При цьому офіційні результати виборів Центрвиборчкомом до сих пір не оголошені. За попередніми даними комісії, Путін переміг з 76,69 відсотка голосів виборців при явці 67,49 відсотка. Результати виборів в анексованих Криму і Севастополі Євросоюз визнати відмовився.
У вівторок стало відомо, що президент Литви Даля Грібаускайте відмовилася вітати Путіна. "Поки Росія не проявляє поваги до принципів міжнародного права і нехтує правами та інтересами інших країн, ми утримуємося від поздоровлень", - пояснили в апараті глави держави. Також не має наміру поздоровляти Путіна президент Польщі.
В тему:
- Компанія міністра торгівлі США мала бізнес із партнерами Путіна – розслідування
- У США 13 росіянам висунули обвинувачення через втручання у вибори
- У Криму звільняють татар за відмову голосувати на «виборах» – адвокат
- Таємна зустріч представників Кремля і Трампа відбулася в січні 2017 го на Сейшелах, — ЗМІ
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:01
- Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
- 17:02
- Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
- 16:07
- Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
- 14:09
- Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
- 12:09
- Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
- 10:40
- 45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
- 08:00
- Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
- 01:01
- Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
- 00:01
- Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
- 20:04
- Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.