Третина проваджень від НАБУ і САП не розглядаються судами
Майже у 50 справах з-поміж 135 проваджень, в яких детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, розгляд не розпочався. Деякі справи перебувають у канцеляріях судів понад півтора року.
Про це йдеться в повідомленні прес-центру НАБУ.
Так, у об’єднаній за рішенням суду справі за фактом завдання збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вже більше півтора року (з 8 грудня 2016 року) не відбувається підготовче засідання, на якому справу мають призначити до розгляду. Схожа ситуація і у справі стосовно восьми обвинувачених у розкраданні коштів під час видобування і продажу газу за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» (так звана «газова справа»): 11 місяців минуло від скерування обвинувального акту до суду, а розгляд по суті так і не розпочато.
У іншому провадженні за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, обвинувальний акт у якому був скерований ще у січні 2017 року, призначене на 24 квітня 2018 року засідання не відбулося. Причиною цього є те, що один із суддів перебуває у відпустці, а сам обвинувачений – на лікуванні.
Інший приклад – справа за фактом розкрадання коштів ДП «Запоріжцивільпроект», обвинувальний акт у якій детективи НАБУ і прокурори САП скерували до суду ще 24 березня 2017 року. За понад рік не відбулося жодного засідання по суті, а чергове підготовче мусили відкласти через зайнятість одного із суддів колегії. Відтак, наступне засідання призначили на червень.
Загалом, лише у 30 справах від НАБУ і САП ухвалені судові рішення, однак більшість з них затверджують угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.
Винесені обвинувальні вироки можуть стати підставою для повернення в дохід держави коштів та майна, на які накладено арешт під час досудового розслідування. НАБУ наголошує на якнайшвидшому створенні в Україні спеціалізованого Вищого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.
Більш детальна інформація про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, доступна в розділі сайту Національного бюро «Справи у суді» та в оновленій інфографіці.
*Усі дані станом на 30.04.2018
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер сніжитиме на заході та півночі України, дощ на сході та півдні
- 19:55
- Квитки на міжнародні потяги за 500 євро: посадовцям УЗ після обшуків вручили 10 підозр
- 18:03
- Суддя Верховного Суду Стеценко має паспорт рф (ДОКУМЕНТ)
- 17:56
- Зеленський гідно відреагував на дзвінок агента ФСБ Орбана його шефу путіну: Сподіваємось, хоча б Асаду не телефонуватиме
- 16:50
- Кібершахрайство та рекет: в Україні викрили організаторів «договірних» спортивних матчів
- 14:50
- Побори з провідників та безквиткові перевезення: деталі обшуків на «Укрзалізниці»
- 12:10
- Ворог просунувся в Кураховому, біля Торецька та низки сіл
- 11:04
- На Сумщині евакуюють жителів понад 190 населених пунктів
- 10:02
- Бутусов: У нас стратегічного планування війни фактично немає. Поразка рф в Сирії показала, що Україна має розробити довготривалу стратегію війни
- 08:00
- ЗСУ атакували ракетами Таганрог, безпілотниками - Брянськ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.