ЦПК оприлюднив законопроєкт, яким російська агентура хоче знищити НАБУ і врятувати Татарова

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центр протидії корупції опублікував текст законопроєкту, яким пропонується змінити підслідність НАБУ, що фактично знищить структуру.

Про це повідомляє сайт ЦПК.

За інформацією ЦПК, в Офісі президента дали вказівку підготувати законопроєкт, який дозволить захистити заступника керівника ОП Олега Татарова та легітимізувати схему з передачі його справи від НАБУ до СБУ.

Сам Татаров відхрещується від законопроєкту та називає інформацію фейком, тому ЦПК публікує текст законопроєкту.  

У ЦПК стверджують, що крім тексту, у їхньому розпорядженні є внутрішні офіційні документи, які підтверджують факт підготовки такого законопроєкту. 

Отримані документи свідчать, що до процесу розробки цього законопроєкту була залучена генпрокурорка Ірина Венедіктова, яка дала своїм заступникам доручення внести пропозиції до нього.

Відзначається, що новації у законопроєкті суперечать взятими на себе Україною зобов’язанням.

Так, пропонується змінити підслідність НАБУ – до юрисдикції бюро додають дрібну корупцію.

Наразі підслідність НАБУ – це корупційні злочини, вчинені або ТОП-посадовцем, або розмір предмету злочину чи шкоди від нього перевищує 1 мільйон 135 тисяч гривень (станом на січень 2021 року).

В ОП пропонують прибрати умови підслідності щодо ТОП-фігурантів та суми злочину.

Це означає, що НАБУ доведеться займатися побутовою корупцією.

Крім цього, генпрокурору пропонують надавати право забрати в НАБУ будь-яку справу.

Також у законопроєкті пропонується змінити підсудність Антикорупційного суду, зокрема, аби ВАКС займався лише тими справами, що і НАБУ. 

Це дозволить, забираючи справи у НАБУ, забирати їх одночасно і у ВАКС.

Також у НАБУ і САП відбирають можливість прямої безпосередньої співпраці з іноземними правоохоронними органами.

Законопроєктом пропонується, аби така співпраця реалізовувалась лише через офіс генпрокурора.  

Нагадаємо, що 18 січня Шабунін заявив, що ОПУ заради порятунку Татарова готує терміновий законопроект, яким "знищить антикорупційну реформу і розірве партнерство з Заходом".  

За словами Шабуніна, цим документом готуються забрати ТОП-посадовців з підслідності НАБУ.

 
 
 
 
 
 
 
Також нагадаємо, що 1 грудня стало відомо, що НАБУ розслідує справу стосовно заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Провадення стосується можливої причетності Татарова до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. 

14 грудня Печерський суд ухвалив передати справу, в якій фігурує Татаров, від НАБУ до Держбюро розслідувань. У НАБУ на це відповіли, що такі рішення суперечать закону.

18 грудня в.о. керівника САП Максим Грищук підписав підозру Татарову. Детективи НАБУ також отримали право на затримання Татарова і проведення обшуків в Офісі президента і за місцем проживання Татарова.

21 грудня радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Татаров написав заяву про призупинення своїх службових обов'язків.

24 грудня стало відомо, що Офіс генпрокурора передав справу, в якій фігурує Татаров, з НАБУ до СБУ. У НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування бюро, а 30 грудня прокурор від Офісу генпрокурора відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику голови офісу президента, тому заступник Єрмака уникнув арешту.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]