ЦПК оскаржить у Верховному суді секретність декларацій працівників СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

11 липня Верховний суд України розгляне касаційну скаргу Центру протидії корупції (ЦПК) на рішення першої та апеляційної інстанцій у справі щодо засекречення декларацій працівників Служби безпеки України.

Як повідомляє прес-служба Центру протидії корупції, в 2017 році ЦПК подав до суду на СБУ через засекречення інформації з декларацій співробітників відомства. У січні 2018 року Апеляційний адміністративний суд міста Києва закріпив за керівництвом СБУ право ігнорувати пряму норму закону і не подавати декларації. «Фактично цим була вбита можливість притягнути до відповідальності хоч одного працівника СБУ за статтею 366-1 Кримінального кодексу України, а саме – брехню в декларації», - підкреслили в ЦПК.

Активісти вважають незаконними визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подачу декларацій не до Реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі. «На частину цієї інформації накладено гриф «цілком таємно», на частину – «таємно». При цьому незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента», - зауважили в Центрі протидії корупції.

Активісти мають намір в судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконними створення СБУ власної системи обробки та зберігання декларацій. «У разі якщо відповідне рішення не винесе Верховний суд, активісти звертатимуться до Європейського суду з прав людини», - заявили в ЦПК. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com