Туреччина починає будівництво каналу, що з’єднає Мармурове та Чорне моря

|
Версия для печатиВерсия для печати

Реалізація проекту будівництва каналу «Стамбул» протяжністю 45 кілометри, що має на меті розвантажити протоку Босфор, буде розпочато найближчим часом із проведення тендеру.

Про це розповів президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

«Ми найближчим часом розпочнемо будівництво каналу «Стамбул» з проведення тендеру. Канал «Стамбул» - це проєкт захисту Босфору від серйозної катастрофи», - повідомив він.

Президент Туреччини також розкритикував тих, хто вважає недоцільним будівництво каналу.

Канал «Стамбул» - наймасштабніший та найамбітніший проєкт в історії сучасної Туреччини, який має з’єднати Мармурове та Чорне моря. Штучний канал довжиною 45 км, шириною до 400 м та глибиною до 25 м має пролягти по території районів Кючюкчекмедже, Сазлидере и Дурусу.

Очікується, що його пропускна здатність складатиме 160 кораблів щодня, на каналі планується збудувати 10 мостів.

Босфор на разі має пропускну здатність 25 тисяч кораблів на рік, але насправді ця цифра складає більше 40 тис. кораблів. Через значний попит кораблям доводиться чекати в черзі на прохід каналу по кілька днів.

Уряд оголосив про намір будівництва каналу ще в 2011 році, але реалізацію відкладали кілька разів через фінансові та екологічні питання. Екологи проти будівництва штучного каналу, вони переконують, що канал зашкодить підземним водним ресурсам Стамбула та несе загрозу Мармуровому морю, також призведе до посилення урбанізації регіону та ризиків соціального характеру.

Вартість проєкту за попередніми підрахунками складе 50 млрд доларів США.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:10
Денис Казанський: Російські "захисники канонічного православ’я"
17:07
Командування безграмотно організовує оборону навколо Покровська, що дозволить рф оточити місто, - Бутусов
16:02
Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
15:50
ВРП одноголосно дозволила арештувати голову Господарського суду Львівщини, який вимагав $1млн хабаря
15:40
Українське командування "подарувало" росіянам ключовий укріпрайон під Покровськом, - Бутусов
15:09
ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
14:22
Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
14:06
Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
13:07
Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ
13:01
Де процвітає корупція: у телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, - ЗМІ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]