У Білорусі серед ОМОНівців, які розганяють мирні протести, виявили українських ексберкутівців (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед нинішніх білоруських ОМОНівців, які беруть участь у розгонах мирних протестів у Мінську, журналісти змогли ідентифікувати колишніх співробітників українського спецпідрозділу «Беркут».

Про це передає видання «Новы час».

Журналісти змогли впізнати серед співробітників білоруського «ОМОН» Анатолія Примака – бійця спецпідрозділу «Беркут», який залишив Україну після Революції Гідності.

Журналісти змогли знайти його фото зі змагань з рукопашного бою серед співробітників міліції, що відбувалися в Мінську в січні 2017 року. Тоді державне видання «СБ. Беларусь Сегодня» писало про нього як про співробітника мінського ОМОНу. Примак теж почистив свої соціальні мережі, видаливши фото та будь-яку інформацію про попереднє і нинішнє місця роботи.

6 березня 2020 року ім’я колишнього українського беркутівця помітили у справі Центрального районного суду Мінська. Примак був викликаний до суду як свідок у справі білоруського громадського активіста Миколи Дедка. Правда, на засідання Примак не з’явився нібито через хворобу.

Анатолій Примак

Серед контактів Примака в соцмережах вдалося виявити ще одного колишнього «беркутівця» на службі «ОМОН» – Дмитра Анцупова.

Його фото на нараді мінських силовиків було опубліковано в 2018 році в державному виданні «СБ. Беларусь Сегодня». Анцупов також був присутній на іспиті на право носіння чорного берета бійцями ОМОНу – його вдалося впізнати на відео державного телеканалу «СТВ».

Дмитро Анцупов

26 жовтня 2020 року в телеграм-каналі, який розкриває особистості силовиків, причетних до розгону мирних акцій у Білорусі, з’явилася інформація про те, що колишній український беркутівець Дмитро Анцупов є інспектором відділу спеціальної підготовки ОМОН у Мінську. Посада Анцупова в Мінському обласному ОМОНі відповідає тій, яку він обіймав у Миколаївському спецпідрозділі.

У соцмережах Анцупов прославляє бойовиків.

Нагадаємо, у Білорусі тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка. Влада країни продовжує застосовувати жорстокі репресії проти учасників мирних протестів.

 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com