У Білорусі стали саджати співробітників IT-компанії за підтримку протестів, в Україні створили портал для бажаючих переїхати

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Білорусі на два місяці взяли під варту чотирьох топ-менеджерів IT-компанії PandaDoc, заснованої білорусами Микитою Мікадо та Сергієм Барисюком. У компанії затримання називають помстою Мікадо, який підтримав опозиційні протести.

Про це йдеться у заяві компанії, зазначає Громадське.

Перед цим, 2 вересня, у PandaDoc проводили обшуки, для допитів затримали 7 співробітників.

А 4 вересня стало відомо, що чотирьох співробітників — головну бухгалтерку, директора, директора з продажів та HR-менеджера — звинувачують у розкраданні бюджетних коштів. Вони начебто завдяки своєму службовому становищу незаконно заволоділи 107 тисячами білоруських рублів та завдали шкоди державі.

У PandaDoc заявили, що немає жодних підстав для таких звинувачень і називають співробітників «заручниками влади».

«Ці репресії проводяться, щоб тиснути і зупинити ініціативу засновників компанії. У межах особистої ініціативи вони надавали допомогу звільненим силовикам, колишні колеги яких почали проти них репресії. Метою цієї ініціативи було зупинити насильство, і вона жодним чином не була пов'язана з компанією», — йдеться у повідомленні.

Від влади просять звільнити співробітників, бо інакше PandaDoc закриє своє представництво у Білорусі.

Засновник Микита Мікадо також записав відеозвернення через це. Він заявив, що компанія буде тиснути «економічно, політично, інформаційно», зокрема не виключає, що доведеться переїхати.

Сам Мікадо зараз живе у Сан-Франциско, де розташовується штаб-квартира компанії. 12 серпня він в Instagram запропонував білоруським силовикам фінансову допомогу. Згодом до цієї ініціативи долучився другий співзасновник PandaDoc Сергій Борисюк. Згодом ця ідея переросла в ініціативу Protect Belarus. Силовики, які відмовилися виконувати накази під час протестів, можуть звернутися за допомогою, а всі охочі можуть пожертвувати їм гроші.

Міністерство цифрової трансформації України створило спеціальний портал, який має допомогти працівникам білоруських ІТ-компаній переїжджати на роботу в Україну.

5000 квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість IT-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, а місто Київ отримало 2 500 квот.

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]