У ГПУ Луценка немає доказів щодо причетності Бойка до закупівлі вишок його імені

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Генеральній прокуратурі України поки що немає доказів того, що лідер парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко причетний до корупційних схем, пов'язаних із закупівлею двох бурових вишок для «Чорноморнафтогазу».

Про це, відповідаючи на питання журналістів у п’ятницю, заявив генпрокурор Юрій Луценко. 

«Бойко з першого моменту порушення цієї кримінальної справи не є фігурантом у справі. Його було допитано і буде допитано. Зараз ми не маємо прямих доказів його участі, окрім одного елементу, коли він підписував зміни фінансового плану. На цей момент у нас немає ніяких доказів того, що він був обізнаний у цій схемі і що він отримав кошти, одержані злочинним шляхом», – цитує його слова Радіо Свобода.

Водночас Луценко зауважив, що якщо під час слідства буде встановлено перекази коштів на будь-які рахунки, бенефіціаром яких була якась особа, зокрема Бойко, то така особа «в той же момент перейде до розряду підозрюваних».

Прокуратура розслідує справу щодо багатомільйонної корупційної оборудки із закупівлі бурових вишок за завищеною ціною, яка відома під назвою «Вишки Бойка». Фігурантами цієї справи, серед інших, є колишні заступники голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Сергій і Олександр Кацуби.

Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Журналісти довели, що закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою – у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів.

Тоді «Нафтогазом» керував Євген Бакулін, а куратором закупівлі бурових веж були два брати – заступник Бакуліна Сергій Кацуба, і член правління «Чорноморнафтогазу» Олександр Кацуба.

Упродовж президентства Віктора Януковича Юрій Бойко очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості, потім був призначений віце-прем’єром із питань енергетики.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com