У Києві розпочався саміт "Кримська платформа". Чого від нього чекати

|
Версия для печатиВерсия для печати

У понеділок в Києві почалася найбільша міжнародна подія за час незалежності - форум "Кримська платформа". На ньому українська влада сподівається обговорити шляхи повернення півострова, анексованого Росією.

У конференції беруть участь урядові делегації аж 45 країн: США, всіх членів ЄС, Грузії, Молдови, Туреччини, Північної Македонії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Канади, Ісландії. Серед них будуть дев'ять президентів, чотири прем'єр-міністри, 14 голів МЗС, а також інші політики і посли.

Таким чином, в саміті беруть участь всі країни ЄС і НАТО, країни G7 в повному складі та країни Нормандського формату за винятком РФ.

Українська влада розраховує, що "Кримська платформа" стане постійним майданчиком, який допоможе з часом повернути Крим.

Однак Росія висловлювала протест проти проведення саміту: незадовго до його початку Москва запровадила персональні санкції проти голови МЗС України Дмитра Кулеби і секретаря РНБО Олексія Данилова.

Саміт розпочався з виконання співачкою Джамалою пісні "1944", з якою вона перемогла на Євробаченні.

Згодом зі зверненням до учасників форуму виступив президент Володимир Зеленський.

"Зі всесвітнього курорту Крим перетворився на військову базу... на територію, де грубо і системно порушують права та свободи людини", - заявив він.

"Нам потрібна дієва підтримка на міжнародному рівні, на новому рівні", - сказав він учасникам форуму.

"Ми не проводимо цей саміт заради самого саміту, питання Криму не повинно зникнути з міжнародного порядку денного", - додав Зеленський.

Що таке "Кримська платформа"

"Кримську платформу" її автори називають "консультативно-комунікаційним механізмом". Після запуску вона має діяти як цілий комплекс заходів на різних рівнях, що будуть об'єднані цілями, прописаними у "Кримській декларації" - документі, який планують ухвалити на саміті.

Йдеться, приміром, про принципи невизнання приналежності Криму до Росії, про посилення санкцій проти неї, про захист прав людини в Криму, про забезпечення безпеки в Азовсько-Чорноморському регіоні чи про "подолання негативних економічних та екологічних наслідків окупації".


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]