У Литві судять екс-міністра оборони СРСР Дмітрія Язова за злочин проти людяності

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генпрокуратура Литви пропонує визнати колишнього міністра оборони СРСР Дмітрія Язова винним у злочинах проти людяності й засудити його до довічного ув'язнення.

Про це передає Delfi.lt.

15 травня відбулося засідання Вільнюського окружного суду у справі Язова. Як зазначено в обвинувальному акті Генпрокуратури Литви, його звинувачують у тому, що наприкінці 1990 року він створив організовану групу з 160 військових і політичних діячів з метою повернення Литви до складу СРСР.

93-річному Язову, який нині живе в Москві, висунуті звинувачення у злочинах проти людяності й воєнних злочинах. Його заочно судитимуть за вчинені діяння. Обвинувачений на засіданнях суду не присутній, його захищає призначений Литвою адвокат.

Згідно з обвинувальним актом, Язов створив злочинне угрупування разом з нині покійними міністром МВС СРСР Борисом Пуго, головою Комітету держбезпеки Володимиром Крючковим, секретарем ЦК і членом політбюро Олегом Шеніним.

Прокурори кажуть, що Язов діяв, знаючи, що в період часу між двома світовими війнами Литва була незалежною, а 11 березня 1990 року оголосила про відновлення незалежної держави. В обвинувальному акті сказано, що, залучаючи Компартію і створюючи різні організації, Язов зі своїми соратниками доручив іншим посадовим особам «підготувати план захоплення влади в Литві, скласти список стратегічно важливих об'єктів, що підлягають захопленню, включивши в нього державні органи влади і управління, об'єкти масової інформації, комунікації, шляхи сполучення».

Згідно з документом, 11 січня 1991 року при реалізації плану злочинних діянь за допомогою військових дій була розпочата агресія з боку Радянського Союзу та збройний конфлікт у Литві. У ньому описуються напади у Вільнюсі, Алітусі, багато уваги приділено захопленню вільнюського Будинку друку.

Загалом прокурори наполягають на покаранні для 67 обвинувачених у справі про події 13 січня 1991 року, їм висунули звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності тощо. Крім Язова, покарати довічним ув'язненням вимагають і колишнього командувача Вільнюським гарнізоном Володимира Усхопчика.

13 січня 1991 року радянська влада намагалася силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року оголосила про незалежність від СРСР. При зайнятті радянськими військовими частинами та спецпідрозділами Вільнюської телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ загинуло 14 людей, більше тисячі беззбройних протестувальників постраждало. У справі 13 січня за звинуваченнями у створенні антидержавних організацій та вчиненні інших злочинів вже були засуджені шестеро осіб.

 Язов був передостаннім міністром оборони СРСР — з 1987 по 1991 роки/

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]