У НАБУ обурені закриттям Венедіктовою справи Бахматюка, який обікрав усіх українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Офіс Генерального прокурора виконав ухвалу суду про закриття кримінального провадження, пов’язаного із збанкрутілим VAB банком, який належав Олегу Бахматюку. Генпрокурор Венедіктова вважає рішення суду, таким що підриває правоохоронну систему.

Про це повідомляє у Facebook сама Венедіктова

Вона наголошує, що повний текст ухвали суду від 5 червня офіційно надійшов до Офісу Генпрокурора 24 червня. Наступного дня відомство виконало рішення.

"Але вважаю, що подібні рішення судових інстанцій підривають загальні засади діяльності правоохоронної системи. Крім того, відповідно до ст. 303 КПК України немає підстав оскаржувати такі процесуальні рішення прокурора", - зазначає Венедіктова.

Також Генпрокурор сподівається, що її висловлювання не буде розцінене як тиск на суд.

Доповнено. Центр протидії корупції підкреслює, що рішення Печерського райсуду оскаржується в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

"Вона (Венедіктова - ред.) виконала незаконне рішення суду в той час, коли воно перебувало на перегляді в апеляції Антикорупційного суду. Це означає лише те, що вона виконала це рішення свідомо і навпаки поспішала з цим, не дочекавшись вердикту апеляції. Хоча на практиці є багато прикладів скасування подібних незаконних рішень", - заявила член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

НАБУ стурбоване рішенням Офісу генпрокурора про закриття кримінального провадження за фактом заволодіння 1,2 млрд грн стабкредиту, який НБУ видав "ВіЕйБі Банку" Олега Бахматюка.

Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

У Національному антикорупційному бюро наголошують, що рішення Печерського райсуду столиці не набуло законної сили.

"НАБУ та САП подали 15 червня 2020 року апеляційну скаргу на рішення Печерського райсуду. Апеляційне провадження відкрито. Засідання призначили на 17 та 19 червня. Однак через те, що Печерський районний суд м.Києва не надіслав вчасно матеріали справи, засідання в апеляційній інстанції не відбулося — його перенесли на 20 липня", - йдеться у повідомленні.

"По-друге, траплялися непоодинокі випадки, коли суди виносили рішення у справах НАБУ, виходячи за межі своєї компетенції, намагаючись у такий спосіб втрутитися в кримінальний процес. І попри наявність застереження щодо нібито неможливості оскарження, ми в законний спосіб доводили, що це не так. У підсумку, такі рішення скасовували", - додали у НАБУ.

Національне антикорупційне бюро підкреслює, що справу не можна закривати, оскільки слідство має переконливі докази причетності підозрюваних, серед яких - колишній бенефіціар "ВіЕйБі Банку" та ще 9 осіб до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.

"З лютого 2019 року, відколи підготовлено проєкти повідомлень про підозру, НАБУ та САП знаходяться під постійним тиском, здійснюючи це розслідування, а зацікавлені особи не припиняли спроби у різний спосіб домогтися його припинення.

І ось тоді, коли розслідування вийшло на завершальну стадію, його змушують припинити. Це означитиме, що 10 підозрюваних у вчиненні тяжкого злочину можуть уникнути покарання, а збитки, завдані державі (а це 1 млрд 200 млн грн) – ніколи не будуть відшкодовані державі", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, що 1 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 11 листопада затримали 7 осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого у 2014 році Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк".  

У жовтні 2014 року Нацбанк виділив "ВіЕйБі Банку" стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. ВіЕйБі належав власнику аграрного холдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку.

В листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року.

НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року.

Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у "ВіЕйБі банку" зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені водою. Таким чином Луценко і Аваков приклалися до розвалу і знищенню "справи Бахматюка".


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]