У НАТО заявляють про суттєву концентрацію військ РФ на кордонах з Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати

Північноатлантичний Альянс чітко довів до Росії, що бачить суттєве нарощування російських військ поблизу кордонів України та в тимчасово окупованому Криму, та закликав Росію припинити ескалацію та зменшити напругу.

Про це сьогодні у Берліні під час семінару «Дискусії навколо НАТО – 2021», що був проведений під егідою Німецької атлантичної асоціації, заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не буду зараз заглиблюватися у питання розвідки, але хочу зазначити – ми уважно стежимо за розвитком ситуації навколо України. Ми зробили це також дуже ясним для Росії – ми бачимо її суттєве військове нарощування неподалік від кордонів України, а також у Криму, на окупованій території України. Ми бачимо незвичайну концентрацію військ, і ми знаємо, що вони (Росія – ред.) використовували такого типу сили до цього, для інтервенції та захоплення територій інших країн – Грузії й України… Ми закликали Росію бути прозорою у своїх діях, здійснити деескалацію та зменшити напругу», - наголосив Генеральний секретар НАТО.

Разом із цим, він зауважив, що такі дії Російської Федерації є частиною багаторічної тенденції в її поведінці, особливо у період з 2014 року. Росія вдається до актів агресії проти сусідів, вона втручається у справи інших країн, інвестує значні ресурси у власні військові спроможності, включаючи нові розвинуті системи ядерної зброї.

«Ми бачили, що Росія має не лише спроможність, але також бажання, щоб використовувати силу проти сусідів, проти України, в Криму, який є частиною України, проти Грузії… Вони (РФ - ред.) все ще мають військові сили в Молдові, проти волі уряду цієї країни. Тож, це є частиною тенденції, на яку НАТО надало відповідь. Частково – наданням Україні політичної та військової підтримки, включаючи тренування військ та допомогу у розбудові спроможностей. Союзники нарощують такі зусилля. По-друге, ми, проводимо уважний моніторинг того, що там відбувається», - сказав Єнс Столтенберг.

Він нагадав, що після російської агресії проти України у 2014 році, в якості прямої відповіді на такі дії Росії, НАТО здійснило найбільше посилення колективної оборони з часів завершення холодної війни. За рішенням Варшавського саміту НАТО у східній частині Альянсу у країнах Балтії та у Польщі були розгорнуті багатонаціональні бойові групи під керівництвом Канади, Великої Британії, Сполучених штатів та Німеччини. Союзники по Альянсу збільшили кількість військ високої готовності та втричі збільшили кількість Сил реагування НАТО, які наразі складають 45 000 військовослужбовців. Крім того, члени Альянсу збільшили оборонні витрати, розпочали повітряне та морське патрулювання в регіонах Чорного та Балтійського морів, здійснили інші важливі заходи.

«Ми постійно оцінюємо таку нашу присутність, і не лише у Балтійському регіоні. Наприклад, ми збільшили військову присутність у регіоні Чорного моря. Йдеться також про нашу готовність, про здатність провести, за необхідності, її швидке посилення. За минулі кілька років ми потроїли розмір Сил реагування НАТО, імплементували так звану Ініціативу готовності, яка суттєво підвищила кількість військ, які можуть бути швидко застосовані за потреби… Це чітке послання Росії та будь-якому іншому потенційному противнику, що ми готові оборонити та захистити всіх союзників по НАТО», - наголосив Генеральний Секретар НАТО.

Як повідомлялося, за даними Головного управління розвідки Міноборони, станом на початок листопада 2021 року біля українського кордону і на тимчасово окупованих територіях Російською Федерацією зосереджено угруповання військ (сил) загальною чисельністю близько 90 тисяч осіб.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]