У Порошенка розповіли активістам, чому найближчим часом не ухвалять новий Виборчий кодекс

|
Версия для печатиВерсия для печати

У вівторок, 9 квітня, представники громадських організацій, активісти прийшли до Верховної Ради та вимагали від депутатів ухвалити Виборчий кодекс у другому читанні.

У парламенті активісти роздали депутатам заяву із вимогою схвалити новий Виборчий кодекс, який скасує змішану систему та закриті списки на парламентських виборах. Про це повідомляє Громадське.

У заяві наголошується, що саме ця виборча система робить президентську посаду ключовою, попри те, що Україна парламентсько-президентська республіка.

«Мажоритарний компонент дозволяє президенту сформувати лояльну собі коаліцію за рахунок депутатів, обраних з використанням адмінресурсу. Нагадаємо, що саме завдяки депутатам-мажоритарникам Янукович зміг сформувати лояльну собі більшість у 2012 році», — зазначають активісти.

Громадські активісти підкреслюють, що ухвалення нового Виборчого кодексу необхідно щоб: вберегти країну від ризику концентрації влади; захистити державу від реваншу проросійських сил; забезпечити пропорційне представництво інтересів українців у парламенті.

Заяву, яку вручили депутатам, підписали:

Андрій Вишневський, адвокат, виконавчий директор ГО «Адвокат майбутнього»
Віта Думанська, координаторка громадського руху ЧЕСНО
Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції
Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks
Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна
Дана Павличко, директорка видавництва «Основа»
Євген Бистрицький, філософ
Євген Глібовицький, засновник експертної компанії pro.mova
Ігор Коліушко, засновник та голова правління Центру політико-правових реформ
Ірина Славінська, журналістка, продюсерка UA: Радіо Культура, ведуча «Громадське радіо»
Лариса Денисенко, письменниця, правозахисниця, адвокатка, ведуча, членкиня Українського ПЕН
Наталя Соколенко, ведуча на UA: Українське радіо
Олег Рибачук, голова ГО «Центр UA»
Олександр Сушко, виконавчий директор міжнародного центру «Відродження»
Олександр Тодорчук, ініціатор UAnimals
Олександра Дворецька, виконавча директора благодійного фонду «Восток-SOS»
Святослав Павлюк, виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України», експерт «Реанімаційного пакету реформ»
Сергій Руденко, ведучий espresso.tv
Юлія Кириченко, співголова Ради «Реанімаційного пакету реформ», членкиня правління Центру політико-правових реформ
Ярина Ясиневич, керівниця програм Центру дослідження визвольного руху
Ярослав Грицак, історик, публіцист, професор, Українського Католицького університету, член Несторівської групи,
Ярослав Юрчишин, голова наглядової ради Transparency International Ukraine
Депутати Ради схвалили Виборчий кодекс у першому читанні в листопаді 2017 року, але він й досі перебуває на розгляді профільного комітету.

Активісти нагадали, що зміна виборчої системи на пропорційну з відкритими списками була серед передвиборчих обіцянок президента Петра Порошенка, а також у програмах партій БПП «Солідарність», «Радикальної партії Олега Ляшка», ВО «Батьківщина» та в зобов’язаннях Коаліційної угоди, підписаної 302 депутатами.

Представники громадськості також провели брифінг біля парламенту.

Водночас народний депутат, заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко заявив, що перед ухваленням нового Виборчого кодексу потрібно проводити консультації з Центральною виборчою комісією, доки вона не почала формувати округи.

«Не забувайте, що це кодекс, і він передбачає зміни до чотирьох законів. Це не просто закон про вибори депутатів Верховної Ради України. Тому питання є важким, і ці всі поправки, які є сьогодні в комітеті, це поправки до всіх законів. Тому, як на мене, щоб провести швидше закон, його треба було б відділяти, але зараз це вже неможливо, бо треба пройти цю процедуру», — додав він. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]