У пророшенківця Павелка переплатили за футбольні газони 70% арабській офшорці

|
Версия для печатиВерсия для печати

ТОВ «ФФУ Продакшн» (заснована Федерацією футболу України), отримуючи бюджетні підряди щодо футбольних полів зі штучним покриттям, поставляла газони з майже 70-відсотковою переплатою за кв м штучної трави у порівнянні з тим, за яку ціну українська фірма закуповувала траву у німецької компанії «Polytan».

Про це в своїй колонці в журналі «Футбол» написав головред Артем Франков з посиланням на листування людей, пов’язаних з ФФУ, з німцями, яке хакери оприлюднили в інтернеті, пишуть Наші гроші.

У листі екс-директора комерційної доньки Федерації «ФФУ Продакшн» Андрія Окунського (керував фірмою з 2016 р. по липень 2017 – ред.) до представників «Polytan» керівник української фірми запитав про собівартість одного кв м трави, щоб розуміти проценти прибутку. У переписці є таблиця з різними варіантами щодо заробітку ФФУ на поставках трави вітчизняному споживачеві. Окунському відписали, що при траві за 10,68 євро за кв м прибуток складе 0%, при 11,53 – 10% і т.д. до 30%.

«З огляду на те, що згодом ціна вийшла на позначку 16,5 євро, легко порахувати: «ФФУ Продакшн» влаштувала націнка майже в 70%», – написав Франков.

Видання нагадає, що у червні 2016 року ФФУ створила комерційну дочку ТОВ «ФФУ Продакшн». В липні 2017 року парламент вніс зміни до бюджету, якими виділив 250 млн грн. на будівництво футбольних майданчиків у регіонах України. Ще 250 млн грн. до цієї програми мали бути залучені із місцевих бюджетів. Як повідомив Франков, у цьому році мова йде про 160 млн грн., а на 2019 рік вже заплановано 370 млн грн. з держбюджету та 370 млн грн. з місцевих бюджетів.

В кінці вересня 2017 році «ФФУ Продакшн» відкрило на Київщині завод з виробництва штучного покриття для мультиспортивних майданчиків та професійних футбольних полів, завод було побудовано за кошти УЕФА в рамках проекту «Хет Трік», вартість будівництва оцінена в 10 млн євро.

У грудні 2017 р. держструктури у різних регіонах України уклали угоди щодо будівництва більше 300 спортивних майданчиків. З кінця 2017-го «ФФУ Продакшн» отримала поза конкурсом 66 замовлень на 95 млн грн. у Києві. Ще близько 100 млн грн. вона повинна була отримати як постачальник покриття для футбольних полів на тендерах, де перемогли інші юрособи.

Ціни на покриття від заводу Федерації футболу України вищі, ніж у інших виробників Європи.

Ще до початку тендерів, у листопаді 2017-го, Мінрегіонбуд розмістив на сайті типовий проект будівництва футбольних майданчиків із штучним покриттям – як орієнтир для замовників. Міністерство прописало такі вимоги для закупівлі штучної трави, під які в Україні підходило тільки «ФФУ Продакшн».

Після розслідування журналістів «Наші гроші з Денисом Бігусом», НАБУ розпочало розслідування про можливу корупцію ФФУ при будівництві футбольних полів.

Далі були скандали в європейській пресі. Швейцарський журнал L’Illustré, опублікував матеріал, у якому фактично звинуватив керівництво ФФУ у відмиванні грошей. У ньому йшлося про те, за якими схемами ФФУ закуповувала обладнання для заводу з виробництва штучної трави «ФФУ Продакшн». «Через генерального секретаря ФФУ Юрія Запісоцького Андрій Павелко (голова ФФУ) контролював компанію в Об’єднаних Арабських Еміратах… Завдяки цьому маленькому трюку Павелко міг отримати щедрий прибуток для особистого користування», – зазначалось в публікації.

Як повідомлялося у розслідуванні програми «Схеми», нардеп від «БПП», голова бюджетного комітету і голова ФФУ Павелко зустрічався з директором офшорної компанії з ОАЕ, яка заробляла на ФФУ. Журналісти стверджують, що у 2016 році Павелко літав в ОАЕ і зустрічався з Мохамедом Кайедом, який значиться керівником компанії «S.D.T. FZE». Саме через неї дочірня структура ФФУ «ФФУ Продакшн» пізніше закупила обладнання для виробництва трави для футбольних полів.

Загальна вартість закупівлі становила $6 млн. Однак журналісти кажуть, що в частину контрактів була закладена переплата у 20%, через що на рахунках офшору осіло більше мільйона доларів.

Франков звернув увагу, що у зламаній хакерами переписці від імені «S.D.T.» у перемовах з датчанами з «Кампен» діяв згаданий Андрій Окунський.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:52
Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, -Telegraph
20:00
Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
18:05
Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
17:10
Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
16:54
Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
15:45
В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
14:14
Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
13:35
Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
12:38
ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
12:27
Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]