У Раді зареєстрований законопроект Зеленського про референдум: зміну території України виносити на голосування можна, а податки - ні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Про це йдеться на сайті парламенту.

Ініціатором проєкту закону є президент Володимир Зеленський. Він визначив законопроєкт як невідкладний.

Згідно з даними на сайті Ради, 9 червня документ був направлений на розгляд керівництву.

Текст законопроєкту Зеленського оприлюднили через кілька годин після реєстрації.

Він складається з 13 розділів і 131 статті.

На всеукраїнському референдумі Зеленський пропонує затверджувати закони про внесення змін до розділів І (загальні засади), ІІІ (вибори, референдум), XIII (внесення змін до Конституції) Конституції України; вирішувати питання загальнодержавного значення; питання зміни території України; питання втрати чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

    що суперечать положенням Конституції України, принципам і нормам міжнародного права;

    спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

    податків, бюджету, амністії;

    віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

На всеукраїнський референдум може виноситися одне питання.

"Ключовою новацією законопроєкту, яка виокремлює його серед інших законопроєктів, які реєструвалися у Верховній Раді України, є визначення можливості введення електронних процедур під час організації і проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань", - сказано в пояснювальній записці.

Нагадаємо, що прийняття законопроєкту про референдум є другим етапом земельної реформи. На референдум, за словами Зеленського, будуть виносити питання продажу української сільськогосподарської землі іноземцям.

9 березня на сайті парламенту був опублікований законопроєкт "Про всеукраїнський референдум". Таким чином, його винесли на громадське обговорення, яке тривало до 18 березня включно. У тексті проєкту йдеться, що предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання про:

  • затвердження змін до розділів I (Загальні положення), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції) Конституції

  • розв'язання питання загальнодержавного значення

  • затвердження закону про ратифікацію міжнародного договору, що передбачає зміну території України

  • припинення дії закону України або окремих його положень.

При цьому серед питань, які не підлягають референдуму, вказані, серед іншого, питання амністії, податків і бюджету.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]