У Росії під виглядом боротьби з екстремізмом придушують інакомислення, — Еміль Курбедінов

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Росії законодавство в сфері боротьби з екстремізмом «часто застосовується виключно для придушення інакомислення».

Про це заявив 26 квітня кримський адвокат Еміль Курбедінов під час прес-конференції в Києві, повідомляє Крим.Реалії.

За його словами, міжнародне співтовариство повинне переглянути роль Росії в боротьбі з тероризмом.

«Російське законодавство не відповідає міжнародному праву про протидію тероризму і екстремізму, і міжнародній практиці», - зазначив Курбедінов.

Адвокат запропонував провести «круглий стіл» з адвокатами, правозахисниками та експертами країн пострадянського простору, щоб обговорити практику застосування антиекстремістського законодавства в Росії. Курбедінов навів приклад переслідування кримських мусульман за звинуваченням у приналежності до партії Хізб ут-Тахрір, забороненої в Росії з 2003 року.

«Рішення Верховного суду Росії про визнання Хізб ут-Тахрір терористичноюї організацією без будь-якого обґрунтування було засекречено, і стало застосовуватися лише після термінів можливості оскаржити це рішення», - розповів Курбедінов.

Вранці 26 квітня стало відомо, що російські силовики проводять обшуки в магазинах кримської торговельної мережі «Гузель» і фірми «КримОпт» в Білогірську.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров повідомив, що російські силовики прийшли з обшуками в будинки кримськотатарських підприємців, меценатів, активістів кримськотатарського національного руху.

На даний момент немає коментарів російських силовиків і підконтрольної Кремлю влади Криму щодо ситуації. Обставини з'ясовуються.

Видання зазначає, що представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави, що є окупантом.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com