У Росії під виглядом боротьби з екстремізмом придушують інакомислення, — Еміль Курбедінов

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Росії законодавство в сфері боротьби з екстремізмом «часто застосовується виключно для придушення інакомислення».

Про це заявив 26 квітня кримський адвокат Еміль Курбедінов під час прес-конференції в Києві, повідомляє Крим.Реалії.

За його словами, міжнародне співтовариство повинне переглянути роль Росії в боротьбі з тероризмом.

«Російське законодавство не відповідає міжнародному праву про протидію тероризму і екстремізму, і міжнародній практиці», - зазначив Курбедінов.

Адвокат запропонував провести «круглий стіл» з адвокатами, правозахисниками та експертами країн пострадянського простору, щоб обговорити практику застосування антиекстремістського законодавства в Росії. Курбедінов навів приклад переслідування кримських мусульман за звинуваченням у приналежності до партії Хізб ут-Тахрір, забороненої в Росії з 2003 року.

«Рішення Верховного суду Росії про визнання Хізб ут-Тахрір терористичноюї організацією без будь-якого обґрунтування було засекречено, і стало застосовуватися лише після термінів можливості оскаржити це рішення», - розповів Курбедінов.

Вранці 26 квітня стало відомо, що російські силовики проводять обшуки в магазинах кримської торговельної мережі «Гузель» і фірми «КримОпт» в Білогірську.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров повідомив, що російські силовики прийшли з обшуками в будинки кримськотатарських підприємців, меценатів, активістів кримськотатарського національного руху.

На даний момент немає коментарів російських силовиків і підконтрольної Кремлю влади Криму щодо ситуації. Обставини з'ясовуються.

Видання зазначає, що представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави, що є окупантом.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]