У Сенаті США вирішили заблокувати скасування санкцій проти «Русала»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Візит в конгрес міністра фінансів США Стівена Мнучіна і звернення європейських дипломатів, підписане послами семи країн ЄС, виявилися безсилі переконати американських конгресменів у необхідності зняти санкції з компаній Олега Дерипаски - колись найбагатшої людини Росії, включеного в «чорні списки» за тісні зв'язки з Кремлем.

Як повідомляє Reuters, лідер демократів у Сенаті Чак Шумер - автор резолюції про припинення процедури скасування санкцій проти «Русала», En + і «Євросибенерго» - має намір дати хід документу і поставити його на голосування найближчим часом, передає finanz.ru.

Такі повноваження конгресменам дає закон CAATSA ( «Акт про протидію ворогам Америки»), прийнятий минулого літа. Відповідно до нього будь-яке рішення про пом'якшення антиросійських санкцій може бути заблоковано простою більшістю голосів. У разі вето адміністрації Трампа на це буде потрібно дві третини в обох палатах парламенту.
Пропозиція міністерства фінансів про скасування санкцій, яке дозволить «Русалу» повернутися на світовий ринок і знову укладати контракти з найбільшими трейдерами, «недосконале і не обмежує в достатній мірі контроль Дерипаски» над його активами, заявив Шумер.
«Сенат повинен вжити заходів, щоб заблокувати ці необгрунтовані спроби адміністрації Трампа і залишити санкції в силі», - підкреслив він.
З урахуванням побоювань, висловлених членами конгресу, Мінфін США може відстрочити процес зняття санкцій, заявив глава відомства Стівен Мнучін минулого тижня.
Виступ Мнучіна в конгресі, де він намагався представити аргументи на користь угоди з Дерипаскою, стало «одним з найгірших» за всю історію адміністрації Трампа, сказала спікер Палати представників Ненсі Пелосі. Вона покинула закрите засідання, не дочекавшись його завершення, і назвала його марною тратою часу.

В рамках угоди, анонсованої 19 грудня, США погодилися протягом 30 днів виключити En +, «Русал» і «Євросибенерго» з «чорного списку», який забороняє будь-які транзакції і де-факто виводить компанії Дерипаски з глобального ринку.

У відповідь мільярдер, колись найбагатша людина в Росії, що втратив через санкції дві третини свого майнового стану, зобов'язався знизити частку в En + з 70% до менш 45% без будь-якої компенсації. Його пакет перейде у власність держбанку ВТБ і буде відданий під управління американського банку.

Право голосу Дерипаски при цьому буде обмежена 35-процентним пакетом. У раді директорів з 12 чоловік тільки четверо будуть його представниками, а половину ради складуть громадяни Штатів і Великобританії. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]