У "Слузі народу" заявили, що вибори з відкритими списками "не для України"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Виборчий кодекс з відкритими списками, ухвалений Верховною Радою VIII скликання, досі не підписаний Президентом, і він "не для України".

Таку думку висловив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в інтерв'ю "Цензор.нет".

"Він (Виборчий кодекс - ред.) же не підписаний. І він такий - більше для Нідерландів, а не для України", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи буде "Слуга народу" змінювати Виборчий кодекс.

Коментуючи президентську ініціативу щодо запровадження винятково пропорційної системи та зменшення до 300 кількості народних депутатів, Корнієнко пояснив це бажанням збільшити ефективність роботи парламенту.

Окрім того, за його словами, така ініціатива призведе і до зменшення витрат.

"Там, де працює 450, справиться і 300. Комітети стануть меншими, ефективніше працюватимуть. Найефективніший склад комітету – 12-15 людей, а не 34", - резюмував він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №1017 “Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)".

Цим законопроектом Президент пропонує зменшити конституційний склад Верховної Ради до 300 та запровадити володіння державною мовою як обов’язкову вимогу до обранців.

Верховна Рада 11 липня ухвалила Виборчий кодекс, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. "За" проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

27 серпня тодішній спікер парламенту підписав Виборчий кодекс і направив Президенту України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com