У справі про переслідування Тимошенко суддя не з’являється на допит

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Оболонський суд Києва дозволив прокурору востаннє викликати для допиту суддю Київського райсуду Харкова Костянтина Садовського.

Про це інформує «Судовий репортер».

Як стало відомо у засіданні, судді вже вручали повістку, але він так і не з’явився. Прокурор просив дати йому можливість ще раз викликати свідка,

За притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної Юлії Тимошенко судять слідчого СБУ Миколу Грабика. Прокурор хоче допитати Садовського як свідка обвинувачення.

28 лютого 2014 суддя Садовський закрив справу проти Тимошенко щодо можливих фінансових зловживань корпорації «ЄЕСУ» у зв’язку з відмовою прокурорів від обвинувачення.

Суддя Оболонського суду Владислав Дев’ятко зазначив, що оскільки свідок Садовський є суддею, то до нього не можуть застосувати привід.

– З приводу чого, прокурор, хочете його допитати? – запитав Дев’ятко.

– З приводу підстав прийняття ним рішення про закриття судового провадження… Самих рішень, я вважаю, що недостатньо. Я хочу почути його особисту думку, щоб він мотивував це в судовому засіданні під присягою… Я вважаю, що якщо наступний раз він не прийде, то ми можемо перейти до допиту потерпілої… Це один з ключових свідків! – говорив прокурор.

– Черговий раз, якщо не помиляюсь, четверте чи п’яте засідання, коли сторона обвинувачення заявляє клопотання щодо допиту цього свідка, що він не являється, – сказав обвинувачений Грабик.

Суддя Дев’ятко погодився дати можливість прокурору забезпечити явку свідка, але роз’яснив, що з огляду на необхідність розгляду справу у розумні строки, це буде востаннє.

19 лютого в суді також допитали співробітника СБУ як свідка захисту.

У 2011- на початку 2012 року свідок та його підлеглі здійснювали оперативний супровід справи.

Адвокат Грабика запитував про виконання доручень слідчих СБУ про забезпечення явки для допиту Геннадія Тимошенка (тесть Юлії Тимошенко), Антоніни Болюри, яка була народним депутатом, а раніше бухгалтером «ЄЕСУ»; Євгена Шаго, ексголови правління «ЄЕСУ», а згодом народного депутата від БЮТ; ексбухгалтера «ЄЕСУ» Лідії Сокольченко.

«100% я пам’ятаю ситуацію по Тимошенко [Геннадію]… Місце його перебування встановлювала СБУ в Дніпропетровській області. Ми отримали інформацію, що він хворий… сильно був хворий і вони не знають місце його перебування. Це могла бути лікарня, клініка чи ще щось… І йому повістка не була передана», – пригадав свідок.

З його слів, неодноразово надсилалися повістки ексголові правління «ЄЕСУ» Євгену Шаго, який тоді був народним депутатом від БЮТ. Повістки направляли за місцем роботи, але результату не було і Апарат Верховної ради не дав СБУ жодної відповіді. Оперативні підрозділи не змогли передати йому повістку.

Свідок підкреслив, що повістки вручалися і далі особи добровільно з’являлися до слідчого. Зокрема, були допитані колишні бухгалтери «ЄЕСУ» Болюра і Сокольченко.

В обвинувальному акті щодо Грабика йдеться про штучне створення доказів обвинувачення, а саме неправильне тлумачення фактів та подій, коли слідчий у постанові про притягнення до кримінальної відповідальності умисно вказав, що Тимошенко була службовою особою, президентом ПФК «Єдині енергетичні системи України», що має повновження на вказівки співробітникам щодо формування та подачі до податкових органів декларацій з податку на добавлену вартість, що вона фактично продовжувала виконувати функції президента компанії після обрання народним депутатом у 1997 році.  У матеріалах справи були відсутні протоколи допитів працівників «ЄЕСУ», яким Тимошенко начебто давала вказівки.

Також Грабику інкримінували, що він не задовольнив клопотання захисту Тимошенко і не включив до обвинувального висновку Геннадія Тимошенка, Сокольченко, Болюру, Шаго як свідків, що підлягають виклику в судове засідання.

Наступного разу, 2 квітня 2020, в Оболонський суд вкотре буде викликаний свідок – суддя Садовський. Після цього має відбутися допит потерпілої Тимошенко і суд завершить розгляд справи.

Сам Грабик був допитаний судом ще у серпні 2018 року.

***

Микола Грабик працює в органах СБУ з 1997 року. 20 січня 2012 він як начальник слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області виніс постанову про притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності.

Перед цим 11 жовтня 2011 року Тимошенко вже була засуджена на 7 років за перевищення влади і службових повноважень на посаді прем’єр-міністра при підписанні газових договорів із Росією.

У справі, якою займався Грабик, йшлося, що у 1996-1997 рр. Юлія Тимошенко як президент «ЄЕСУ», спланувала і організувала злочинну фінансову схему із відшкодування податку на додану вартість на суму 14 млн грн.

28 лютого 2014 року після втечі президента Віктора Януковича Київський районний суд Харкова закрив «справу ЄЕСУ» у зв’язку з відмовою прокурора від обвинувачення за відсутністю складу злочину. «Газову справу» Юлії Тимошенко Верховний суд згодом також закрив за відсутністю події злочину.

Справу проти слідчого Грабика зареєстрували 14 березня 2014 року. Своєї вини він не визнає.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com