У справі про “торгівлю” дозволами на зброю високопосадовця МВС відпустили під заставу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва застосував запобіжний захід у вигляді застави до першого заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 22 березня.

Сума застави складає 249 тисяч 700 гривень. Посадовцю повідомлено підозру в справі про видачу незаконних дозволів на зброю – за ч.3 ст.368 ККУ в одержанні неправомірної вигоди службовою особою.

На підтвердження підозри прокурор подав протоколи допиту свідків, протоколи НСРД, в тому числі огляду кореспонденції, зняття інформації з телекомунікаційних мереж і візуального спостереження.

Заступнику начальника Департаменту Нацполіції запобіжний обрали пізніше за інших підозрюваних. Тому що він одразу зліг на стаціонарне лікування в ДУ «Інститут міністерства охорони здоров’я України». Суддя робила запит до лікарні, чи зможе пацієнт брати участь у судовому засіданні. Лікарі відповіли, що за станом здоров’я психоемоційні навантаження пацієнту не рекомендовані і вирішується питання щодо проведення оперативного лікування.

Чоловік з’явився до суду через тиждень і подав документи про наявні в нього серцеві захворювання. У медичній карті написано, що він потребує постійного спостереження кардіолога, невролога та регулярного прийому ліків. Крім того, йому показано оперативне втручання.

З огляду на стан здоров’я підозрюваного суддя вважає ризик його переховування мінімальним.

Раніше Державне бюро розслідувань інформувало, що у справі п’ятеро підозрюваних. Зокрема, у списку також є заступник начальника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області, працівник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області, засновник і директор збройового магазину в Київській області.

Вартість «послуги» за отримання одного дозволу складала 5-10 тисяч гривень, а протягом місяця посадовці оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів.

Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Наразі триває перевірка законності видачі понад 2 000 дозволів власникам зброї.

В ухвалі про запобіжний співробітнику поліції з Донецької області наводиться 7 епізодів злочинної діяльності за період з вересня 2020 по лютий 2021-го.

Схема виглядала так, що заступник начальника відділу контролю за обігом зброї в Донецькій області, начебто формував пакет документів, в тому числі таких, що могли бути підроблені, – посвідчення журналіста, довідка про проходження курсів з вивчення матеріальної частини зброї та ін. У пакет вкладалися гроші і його від імені вигаданого відправника пересилали з Маріуполя до Києва «Новою Поштою». У столиці відправлення забирав заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України або його дружина. Йшлося про суми від 2 до 14 тисяч гривень. В одному з пакетів була довідка видання «Дніпро-Інфо», в іншому копія посвідчення журналіста газети «Конгрес Світ».

Дії учасників злочинної групи кваліфіковано за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]