У справі «рюкзаків Авакова» можуть бути знищені всі докази, — ЦПК

|
Версия для печатиВерсия для печати

У так званій "справі рюкзаків" про розтрату коштів можуть знищити докази щодо Олександра Авакова, сина міністра внутрішніх справ.

Про це у блозі на УП написав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, пише Українська правда.

Він припускає, що на першому засіданні, призначеному на 11 вересня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура збирається затвердити угоду з підприємцем Володимиром Литвином.

"При затвердженні угоди з Литвином суд може також вирішити долю доказів вини Авакова-молодшого і Чеботаря (екс-заступника Арсена Авакова) та змусити їх знищити чи, наприклад, повернути сторонам справи", – пише Шабунін.

Він нагадав, що саме так відбулось у справі щодо оборудок з піском, де також фігурував Чеботар. Тоді за ухвалою суду була знищена камера, яка могла стати доказом по "рюкзаках Авакова".

Через знищення записувального пристрою ані сина голови МВС, ані його екс-заступника не можна притягти до відповідальності.

"До суду доходить лише справа підприємця, який просто пошив рюкзаки на виконання цих злочинних планів", – наголошує Шабунін.

Водночас, він зазначає, що якщо останній підозрюваний, Володимир Литвин, визнає провину у шахрайстві, цей злочин не входить до компетенції НАБУ, і прокурор має передати справу за підслідністю.

Також Шабунін підкреслює, що угода про визнання винуватості в особливо тяжкому злочині можлива лише у випадку, коли обвинувачений чи підозрюваний викриває інших злочинців.

"Очевидно Литвин не викрив Авакова з Чеботарем, оскільки щодо них справу навпаки закрили. Тоді кого?.. Врешті він міг викрити і прибиральницю в кабінеті Чеботаря або швачку, яка безпосередньо шила рюкзаки", – пише очільник ЦПК.

Він додає, що все це має перевірити суд і вирішити, чи затверджувати угоду. У разі відмови справа Литвина буде розглядатися в загальному порядку.

"Щоправда, у будь-якому випадку у справі рюкзаків до суду потраплять лише докази, які підтверджують вину Литвина. Решту доказів, зокрема, щодо Авакова-молодшого можуть безповоротно знищити", – підсумовує активіст.

Напередодні стало відомо, що суд у Харкові 11 вересня розпочне розгляд справи за обвинуваченням підприємця Володимира Литвина, підозрюваного у розтраті коштів під час закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.

Литвин нібито захотів взяти провину на себе.

За інформацією "Радіо Свобода", він визнав себе винним у шахрайстві та підробленні документів.

У справі про розтрату держкоштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ восени 2017 року затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією "Turboseo".

Їм було оголошено про підозру. 

У квітні 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних.

У НАБУ тоді зазначили, що після того, як захист ознайомиться зі справою,  вона буде передана до суду.

Однак у липні 2018 року стало відомо, що прокурор САП закрив справу проти сина Олександра Авакова та Сергія Чеботаря.

Підозрюваним залишився представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин.


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]