У суд над “чорною ротою Беркута” Рябошапка завів лояльних прокурорів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокурорів Олексія Донського, Яніса Сімонова, Ігоря Земскова та Дениса Іванова, які протягом п’яти років представляли обвинувачення у справі п’ятьох екс-“беркутівців”, обвинувачених у розстрілі людей на Майдані, відсторонили від участі в цьому кримінальному провадженні.

Про це було оголошено в суботу, 28 грудня, на засіданні Київського апеляційного суду з розгляду скарг на запобіжні заходи колишнім ”беркутам” із “чорної роти”, передає УНІАН. Суддя зачитав нову постанову генпрокурора Руслана Рябошапки, згідно з якою всіх прокурорів, що представляли інтереси обвинувачення у даній справі, виключено з неї.

Як зазначає Новинарня,  напередодні прокурорів відсторонили лише від справи за обвинуваченням “беркутів” Павла Аброськіна та Сергія Зінченка: номер саме цієї справи був вказаний у відповідному розпорядженні Рябошапки, тому на вчорашньому засіданні суду прокурори могли представляти інтереси обвинувачення у справі щодо інших трьох екс-“беркутівців” — Олега Янішевського, Сергія Тамтури та Олександра Маринченка.

Інтереси обвинувачення в суді 28 грудня представляють троє нових прокурорів, які раніше не мали жодного стосунку до справ Майдану і були переведені на роботу до нового Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, начальником департаменту Віктором Мисяком.

У коментарі УНІАН прокурор Донський заявив, що Рябошапка не мав жодних підстав змінювати групу прокурорів у справі екс-“беркутівців”. За словами Донського, пояснення у відповідному розпорядженні, що ця зміна обумовлена реорганізацією в Офісі генпрокурора, є лише формальною підставою, яка також є незаконною.

Також він додав, що троє прокурорів, які тепер представляють інтереси обвинувачення у справі, ніколи не займалися майданівськими справами.

Донський повідомив, що вчора намагався поспілкуватися з генпрокурором Рябошапкою, щоб отримати пояснення, проте йому це не вдалося.

Донський покинув засідання, вибачившись перед потерпілими.

“Нам дуже соромно за це”, – сказав він.

Як повідомляє журналістка Ольга Худецька, представники потерпілих оголосили відвід новим прокурорам, не обізнаним зі справою. Однак суддя відмовив у такому відводі.

Худецька зауважує, що нові прокурори підтримують клопотання “беркутів” і їхнього захисту.

Як відомо, Святошинський районний суд Києва розглядає справу проти екс-“беркутівців” Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського, яких обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року. Цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових обов’язків, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зборів, викрадення і приховування зброї після вчинення злочину.

16 липня Святошинський райсуд Києва змінив запобіжний захід Тамтурі з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. 24 жовтня Тамтурі було змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета на нічний без носіння браслета.

19 грудня суд звільнив з-під варти Маринченка, змінивши йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
Зінченко, Аброськін і Янішевський залишаються під вартою.

23 грудня учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі під час відеоконференції домовилися про взаємне звільнення утримуваних осіб з ОРДЛО до кінця року.Очікується, що “беркутів” віддадуть на обмін на вимогу Росії. Проти цього активно виступає громадськість. На суд 27 грудня вбивця-“беркутівець” Аброськін прийшов із російським триколором.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]