У судовій системі близько 2400 вакансій - голова ВККС

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Наразі в судовій системі України нараховується близько 2400 незаповнених вакансій, що становить 30% від загальної необхідної кількості.

Про це заявив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков в інтерв'ю виданню «Юридична практика», повідомляє Укрінформ.

«Я хочу нагадати, що в судовій системі є близько 2400 незаповнених вакансій (30%), і цей показник тільки ростиме, адже не всі судді за результатами кваліфікаційного оцінювання підтверджують відповідність обійманої посади. Вони йдуть з професії. Це перший аргумент», - заявив Козьяков.

Другий аргумент на підтвердження росту показника кількості вакансій суддів, на якому зупинився голова ВККСУ, - ситуація у судах апеляційної інстанції.

«Комісії треба оголошувати конкурси й до цих судів, до того ж окрім суддів до апеляційних судів можуть претендувати адвокати й учені. Очевидно, що тут пробуватимуть свої сили й судді першої інстанції. Це ще більше збільшить кадровий голод у місцевих судах», - пояснив Козьяков.

Він також повідомив, що зараз ВККСУ завершує кваліфікаційне оцінювання першої тисячі суддів, а найближчими днями стартує психологічне тестування близько 1300 суддів.

«Приблизно 700 нових досьє суддів вже опубліковано на нашому сайті. Робота кипить. Одночасно ми готуємося до роботи у другому півріччі. Графік буде ще щільніший», - заявив Козьяков.

Голова ВККСУ припустив, що комісія пригальмує кваліфікаційне оцінювання суддів, щоб провести дещо дуже важливі заходи в інших процедурах.

«Нам треба завершити процедури у рамках відбору кандидатів на посаду судді вперше, провести кваліфікаційний іспит для кандидатів у судді з числа помічників суддів, які днями завершують тримісячну спеціальну підготовку у Національній школі суддів України, а також для кандидатів у судді з другого і третього відборів, що отримали право участі в кваліфекзамені через закон (усіх разом буде близько тисячі). Досвід проведення таких серйозних організаційних заходів Комісія має», - пояснив Козьяков.

На його думку, іспит пройде в другій половині жовтня, після чого буде оголошено й проведено конкурс на заповнення вакантних посад у судах першої інстанції.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com