У Вірменії - позачергові парламентські вибори, у них беруть участь три колишні президенти
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/8888--30945985-3096094-60934.png?1624177791)
Сьогодні у Вірменії проходять позачергові парламентські вибори. Зараз виборчі дільниці відкриваються по всій країні. Виборці повинні вибрати між 21 політичною партією і чотирма партійними альянсами протягом 12 годин. Ці вибори ознаменувалися рекордною кількістю суперників на виборах в історії країни. Про це інформує агенство News.Am.
Політичним партіям необхідно подолати 5-відсотковий поріг, а партійним блокам - 7-відсотковий поріг.
Кожному громадянину, який має право голосу, на виборчій дільниці буде видано 25 бюлетенів. У кабіні він повинен вибрати бюлетень для голосування від обраної політичної сили і вкласти його в конверт, не роблячи на ньому позначок. Голосування триватиме до 20:00 за єреванським часом, після чого почнеться підрахунок голосів.
Починаючи з другої половини дня, Центральна виборча комісія оголошує явку виборців кожні три години.
Згідно з опитуваннями, лідирують партія "Громадянський договір", лідером якої є нинішній глава кабміну Нікол Пашинян, і блок "Вірменія" на чолі з другим президентом країни Робертом Кочаряном. Також популярністю виборців користується блок третього президента Сержа Саргсяна і колишнього глави Служби нацбезпеки Артура Ванецяна "Честь маю" і дві парламентські опозиційні партії "Процвітаюча Вірменія" і "Освічена Вірменія". Крім цього, у виборах бере участь партія "Вірменський національний конгрес" на чолі з першим президентом республіки Левоном Тер-Петросяном.
Політична ситуація в країні
Політична обстановка в Вірменії загострилася після військового конфлікту в Нагірному Карабасі. Єреван взяв на себе зобов'язання передати ряд територій під контроль Азербайджану.
Опозиційні сили країни розцінили це як воєнну поразку і стали організовувати протести, звинувачуючи в тому, що трапилося прем'єр-міністра Нікола Пашиняна.
У свою чергу, вірменські Збройні сили зажадали відставки прем'єр-міністра і всього уряду. У заяві Генштабу стверджувалося, що кабінет міністрів "не в змозі приймати адекватні рішення" в критичній для народу ситуації.
Пашинян заявив, що розцінює вимогу Генштабу, як спробу військового перевороту, і звільнив заступника голови, а потім і керівника Генерального штабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна. Однак президент країни відмовився затверджувати відставку Гаспаряна - в пресслужбі президента тоді пояснили, що документ "в корені суперечить" Конституції країни. Після цього в Єревані почалися мітинги прихильників і противників прем'єр-міністра.
На тлі хвилювань Пашинян виступив з пропозицією провести дострокові парламентські вибори, проте опозиція виступила проти, вважаючи, що вибори не можуть бути об'єктивними, поки він перебуває при владі.
25 квітня Пашинян заявив, що йде у відставку для проведення позачергових парламентських виборів. При цьому він зазначив, що в передвиборний період продовжить виконувати обов'язки глави уряду.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятниця в Україні сухо, вдень близько 0°С
- 19:03
- Людей на підконтрольній території України - 29 млн
- 18:05
- Азербайджан закриває шпигунський «Російський дом» в Баку
- 17:35
- Майже половина громадян вважають, що ситуація в Україні розвивається у неправильному напрямку (ОПИТУВАННЯ)
- 16:14
- Адвокат Комарницький заявив про «замовну брудну кампанію» проти нього, його родини і клієнтів
- 16:03
- Трамп особисто озвучить план США щодо завершення війни в Україні, - Келлог
- 15:19
- Винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
- 14:07
- Московська патріархія є інструментом гонінь та гібридної війни, - єрарх ПЦУ на конференції з релігійної свободи у США
- 12:04
- Дружина керівника управління ДБР Ігоря Гейди володіє нерухомістю вартістю сотні тисяч доларів, - розслідування NV
- 11:02
- НАБУ обшукує у "смотрящого" за Києвом
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.