У Вірменії - позачергові парламентські вибори, у них беруть участь три колишні президенти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні у Вірменії проходять позачергові парламентські вибори. Зараз виборчі дільниці відкриваються по всій країні. Виборці повинні вибрати між 21 політичною партією і чотирма партійними альянсами протягом 12 годин. Ці вибори ознаменувалися рекордною кількістю суперників на виборах в історії країни. Про це інформує агенство News.Am.

Політичним партіям необхідно подолати 5-відсотковий поріг, а партійним блокам - 7-відсотковий поріг.

Кожному громадянину, який має право голосу, на виборчій дільниці буде видано 25 бюлетенів. У кабіні він повинен вибрати бюлетень для голосування від обраної політичної сили і вкласти його в конверт, не роблячи на ньому позначок. Голосування триватиме до 20:00 за єреванським часом, після чого почнеться підрахунок голосів.

Починаючи з другої половини дня, Центральна виборча комісія оголошує явку виборців кожні три години.

Згідно з опитуваннями, лідирують партія "Громадянський договір", лідером якої є нинішній глава кабміну Нікол Пашинян, і блок "Вірменія" на чолі з другим президентом країни Робертом Кочаряном. Також популярністю виборців користується блок третього президента Сержа Саргсяна і колишнього глави Служби нацбезпеки Артура Ванецяна "Честь маю" і дві парламентські опозиційні партії "Процвітаюча Вірменія" і "Освічена Вірменія". Крім цього, у виборах бере участь партія "Вірменський національний конгрес" на чолі з першим президентом республіки Левоном Тер-Петросяном.

Політична ситуація в країні

Політична обстановка в Вірменії загострилася після військового конфлікту в Нагірному Карабасі. Єреван взяв на себе зобов'язання передати ряд територій під контроль Азербайджану.

Опозиційні сили країни розцінили це як воєнну поразку і стали організовувати протести, звинувачуючи в тому, що трапилося прем'єр-міністра Нікола Пашиняна.

У свою чергу, вірменські Збройні сили зажадали відставки прем'єр-міністра і всього уряду. У заяві Генштабу стверджувалося, що кабінет міністрів "не в змозі приймати адекватні рішення" в критичній для народу ситуації.

Пашинян заявив, що розцінює вимогу Генштабу, як спробу військового перевороту, і звільнив заступника голови, а потім і керівника Генерального штабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна. Однак президент країни відмовився затверджувати відставку Гаспаряна - в пресслужбі президента тоді пояснили, що документ "в корені суперечить" Конституції країни. Після цього в Єревані почалися мітинги прихильників і противників прем'єр-міністра.

На тлі хвилювань Пашинян виступив з пропозицією провести дострокові парламентські вибори, проте опозиція виступила проти, вважаючи, що вибори не можуть бути об'єктивними, поки він перебуває при владі.

25 квітня Пашинян заявив, що йде у відставку для проведення позачергових парламентських виборів. При цьому він зазначив, що в передвиборний період продовжить виконувати обов'язки глави уряду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]