У Зеленського розповіли про три основні загрози в енергетичному секторі

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні може настати потрійна енергетична криза, яка стосуватиметься нафтового, газового та електричного секторів енергетики. Для недопущення настання цієї кризи було проведено консультації в межах Ради національної безпеки та оборони.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус, передає Громадське.

За його словами, криза у сфері постачання нафтопродуктів може настати вже у червні-липні 2019 року. Її спровокували нові торговельні обмеження Росії, зокрема щодо заборони на постачання нафти, бензину та вугілля до України без наявності спеціальних дозволів. За оцінками Геруса, це призведе до скорочення поставок нафтопродуктів, зокрема пального, на 30-50%. Водночас за розрахунками аналітиків, поставки скоротяться на 60-75%.

Ще одна криза стосується запровадження нового ринку електроенергії у липні 2019 року. Зокрема, за словами представника президента у Кабміні, наразі ринок електроенергії не готовий.

«Немає готових протестованих ІТ-платформ, немає повного вторинного законодавства, збережена велика монополізація ринку. Очевидно, із перших днів такого ринку буде збій систем, непрогнозовані цінові стрибки, неможливість функціонування енергетики у правовому полі, можливі відімкнення електроенергії, зокрема для об`єктів критичної інфраструктури», — повідомив Герус.

Третю складову енергетичної кризи Герус пов’язав питанню продовженню транзиту російського газу до ЄС після 2020 року. Останній Росія може припинити, чим викличне суттєве здороження цін на газ в Україні.

Нагадаємо, що 31 травня президент України Володимир Зеленський провів перше засідання РНБО після інавгурації. Засідання РНБО присвятили питанню енергетики.

За підсумками засідання домовилися зібрати ще одне засідання РНБО присвячене енергетиці до 14 червня.

Напередодні відтермінувати запуск нового ринку електрики закликала низка громадських організацій, а також Світовий банк.

Новий ринок електроенергії передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

Реформа оптового сегменту — найскладніша. Його поділять на три частини: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок. Буде створено два майданчики: балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг. На них системний оператор зможе купувати потужності для балансування енергосистеми. Споживачі зможуть змінювати постачальника.


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com