Україні необхідно створити більше 2 мільйонів гектарів нових лісів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Збільшення лісистості України є однією з важливих задач держави, яка прописана у Стратегії екологічної політики України на період до 2030 року.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Українські ліси - це 16% території країни. Однак, за європейськими рекомендаціями, оптимальним є покажчик не менше 20%. Для цього в Україні необхідно створити більше двох мільйонів гектарів нових лісів. При цьому заліснення не повинне здійснюватися на унікальних степових ділянках - адже степові екосистеми є домівкою для сотень рідкісних та зникаючих видів флори та фауни і охороняються на рівні всієї Європи», - ідеться у повідомленні.

У міністерстві вважають, що одним із шляхів збільшення лісистісті України є збереження самосійних лісів, які виросли за останні декілька десятків років на землях, виведених із сільськогосподарського використання. За попередніми підрахунками експертів та науковців, може йтися про 300 - 500 000 гектарів таких лісів.

«Для прикладу, фахівці лабораторії Нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА за допомогою даних дистанційного зондування землі виявили, що лише в межах одного колишнього Семенівського району Чернігівської області знаходиться більше 8500 га таких лісів. Це трохи більше, ніж увесь Івано-Франківськ та складає близько 6% загальної площі та 9% площі лісів району», - зазначають у Міндовкілля.

У міністерстві підкреслюють, що збереження самосійних лісів шляхом надання їм відповідного статусу дозволить не тільки зробити Україні свій внесок у глобальну боротьбу зі зміною клімату, але й збереже для громад місця відпочинку, збору грибів та ягід.

«Більше того, створення та догляд гектару лісу коштує декілька десятків тисяч гривень, тому це буде і економія сотень мільйонів гривень державних коштів», - наголошують у Міндовкілля.

Міністерство відтепер при розробці стратегічних документів усіх рівнів планує вказувати на необхідність збереження самосійних лісів. У відомстві готові провести заходи з їх ідентифікації на землях державної та комунальної власності.

Міністерство спільно з Держлісагенством готує документи щодо передачі таких лісів державним лісогосподарським підприємствам, а також спільно з Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування ініціює зміни у законодавство для надання відповідного статусу самосійним лісам.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу на заході та півночі України сніжитиме
18:45
У Повітряних силах запевнили, що не переводять дефіцитних фахівців в інші підрозділи
18:07
Міністерство культури? Міністерство дикунства: парафія костелу св. Миколая у Києві самотужки продовжує ліквідувати наслідки ворожого обстрілу унікального храму
17:38
"Метінвест" зупинив видобування вугілля у Покровську
17:33
Reuters повідомив про масову зупинку танкерів "тіньового флоту" через введені США санкції
17:26
Корумпована держава: нібито арештований "Гулівер" повернувся під контроль ексвласника
17:08
Група знаменитостей хочуть створити відкриту екосистему соціальних мереж без Маска та Цукерберга
16:20
Дорогий раритет: чому Агенція Міноборони купує протитанкові міни часів Другої світової
15:58
З Повітряних сил за наказом Сирського масово переводять людей у Сухопутні війська – УП
15:35
До 1100 км вглиб Росії: у Генштабі розповіли подбробиці наймасованішої атаки дронів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]