Україна — 137-ма з 144 країн світу за якістю доріг

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними щорічного рейтингу Всесвітнього економічного форуму, Україна за якістю дорожнього покриття в 2016 році посіла 137-ме місце з 144 країн світу.

За даними експертів, 97% українських автодоріг потребують оновлення, передає Liga.net.

Головною причиною поганої якості доріг в Україні є відсутність своєчасного і якісного ремонту, а також перевантаженість трас.

При цьому слід зазначити, що зрушення поступово набирають обертів. Так, у 2017 році буде відремонтовано близько 2000 км доріг – удвічі більше, ніж у 2016 році і на рівні 2011 року, коли Україна проводила масштабне будівництво, готуючись до проведення Євро-2012. Якщо тенденція збережеться, у 2018 році може бути говорити по рекорд за масштабами будівництва за всю історію незалежної України.

Всього в Україні 170 тисяч кілометрів доріг: 50 тис. км. – дороги державного значення, 120 тис. – місцевого. За ремонт перших відповідає Укравтодор, другі у веденні місцевої влади. До їх фінансування Укравтодор відношення не має.

Прокладка доріг – надзвичайно дорогий вид інфраструктури: нова коштує від 1 мільйон доларів за 1 кілометр . Для того щоб дорога окупилася і не руйнувалася, нею потрібно перевозити вантажі протягом 10-12 років, не порушуючи вагові норми. Більшість перевізників через фактичну відсутность вагового контролю та невеликих штрафів вдаються до частих порушень.

На теперішній час, основні витрати Укравтодору йдуть на фінансування дрібного (ямкового), середнього і капітального ремонту та виплату кредитів і боргів минулих років.

За підрахунками експертів, для повного відновлення українських доріг необхідно витрачати по 50 мільярдів гривень щорічно протягом 5 років.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]