Україна — 137-ма з 144 країн світу за якістю доріг

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними щорічного рейтингу Всесвітнього економічного форуму, Україна за якістю дорожнього покриття в 2016 році посіла 137-ме місце з 144 країн світу.

За даними експертів, 97% українських автодоріг потребують оновлення, передає Liga.net.

Головною причиною поганої якості доріг в Україні є відсутність своєчасного і якісного ремонту, а також перевантаженість трас.

При цьому слід зазначити, що зрушення поступово набирають обертів. Так, у 2017 році буде відремонтовано близько 2000 км доріг – удвічі більше, ніж у 2016 році і на рівні 2011 року, коли Україна проводила масштабне будівництво, готуючись до проведення Євро-2012. Якщо тенденція збережеться, у 2018 році може бути говорити по рекорд за масштабами будівництва за всю історію незалежної України.

Всього в Україні 170 тисяч кілометрів доріг: 50 тис. км. – дороги державного значення, 120 тис. – місцевого. За ремонт перших відповідає Укравтодор, другі у веденні місцевої влади. До їх фінансування Укравтодор відношення не має.

Прокладка доріг – надзвичайно дорогий вид інфраструктури: нова коштує від 1 мільйон доларів за 1 кілометр . Для того щоб дорога окупилася і не руйнувалася, нею потрібно перевозити вантажі протягом 10-12 років, не порушуючи вагові норми. Більшість перевізників через фактичну відсутность вагового контролю та невеликих штрафів вдаються до частих порушень.

На теперішній час, основні витрати Укравтодору йдуть на фінансування дрібного (ямкового), середнього і капітального ремонту та виплату кредитів і боргів минулих років.

За підрахунками експертів, для повного відновлення українських доріг необхідно витрачати по 50 мільярдів гривень щорічно протягом 5 років.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]