Україна - друга після Росії в Європі за кількістю смертей від раку, — ВООЗ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна посідає друге після Росії місце в Європі за кількістю смертей від раку. Онкологія в нашій державі забирає 22% населення працездатного віку.

Рак як причина смерті є другим після серцево-судинних захворювань, але, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, смертність від онкологічної патології може посісти перше місце в Україні вже через 7 років, повідомляє 24 канал, з посиланням на Наталіюя Лебідь.

Тенденція поширення раку характерна не лише для України, а й для світу загалом. До 2030 року кількість онкохворих зросте на 70%, вважають експерти з ВООЗ. Наразі ж від різних видів раку щорічно помирає 13% населення Землі.

Водночас, як припускають вчені, через 15 років рак буде діагностуватися у кожної другої людини. Експерти, зокрема, прогнозували найбільш істотне зростання таких онкологічних захворювань, як рак передміхурової залози, рак кишківника, меланома.

На думку вчених, широкому поширенню захворюваності на рак сприяє кілька головних факторів – шкідливі звички, нездорове харчування, втрата контролю над масою тіла, стреси, несприятливе екологічне середовище. Також у цьому ряду – проблема невчасної діагностики захворювання у силу відсутності можливостей для здійснення якісної диспансеризації.

Щорічно 60% нових випадків захворювань на рак реєструють у країнах Африки, Азії, Центральної та Південної Америки, й 70% усіх онкосмертей у світі трапляються саме у цих регіонах. Проте захворюваність на рак не обов’язково корелюється із загальним рівнем смертності у конкретних країнах. У деяких регіонах є більше ресурсів для лікування хворих на рак та покращення шансів на виживання,
– констатує ВООЗ.

Наприклад, у Швеції, Фінляндії та Данії – а це економічно розвинені країни – рівень захворюваності на рак вищий, ніж в Україні, в півтора раза. Але при цьому в ті ж півтора раза там вмирає людей менше, ніж у нас. Загалом ТОП-5 країн з найбільшою кількістю ракових захворювань (не плутати зі смертністю) виглядає так: Данія – 338 випадки на 100 тисяч осіб, Франція – 324,6, Австралія – 323, Бельгія – 321, Норвегія – 318,3.

За цими п'ятьма країнами йдуть США, Ірландія, Корея, Нідерланди та Нова Каледонія. На Близькому Сході найгірша картина в Ізраїлі, який займає 19-те місце в списку з 50 країн. Однак Ізраїль є світовим лідером із мінімізації смертей від раку – у цій державі найвищий відсоток онкохворих, які змогли повністю одужати чи увійти у стан тривалої ремісії.

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]