Україна має найбільш громіздку інфраструктуру охорони здоров'я в Європі, - дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна найменше в Європі витрачає на охорону здоров'я, але має громіздку інфраструктуру, а також надає перевагу витратам на госпіталізацію, а не профілактичним заходам.

На це вказують експерти Світового банку, Київської школи економіки та ПРООН, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Витрати на охорону здоров'я, які в Україні станом на 2015 рік становили 77 доларів США на душу населення, є найнижчими в Європі. А сама інфраструктура охорони здоров'я  — одна з найбільш громіздких у Центральній Європі.

В Україні нараховується 0,4 лікарні, 7,4 ліжка, 4,4 лікаря та 8,6 медсестр на 1000 осіб.

Автори дослідження зазначають, що дефіцит державних ресурсів у секторі охорони здоров'я України збільшується завдяки їх неефективному використанню. При цьому загалом в Україні розподіл витрат на охорону здоров'я здійснюється на користь госпітальних послуг, а не дешевших профілактичних заходів. Автори дослідження відзначають непрозору паралельну систему готівкової оплати послуг, яка становить загрозу для доступу українських пацієнтів до лікування.

Також дослідження свідчить, що бюджетне планування з його надмірним контролем і регулюванням не дає місцевим органам влади і лікарням достатніх повноважень для управління фінансами. Водночас, як зазначається, бюджети медустанов більшою мірою витрачають на оплату праці та комунальних послуг, на ліки витрачається лише залишок коштів.

"Близько 50 відсотків опитаних співробітників повідомляють про періодичний дефіцит ліків. У більшості закладів покривається менше 25 відсотків медикаментозних потреб, 63 відсотки лікарів просять пацієнтів придбати необхідні ліки, коли вони недоступні в медичній установі", - зазначають автори дослідження.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент України підписав проголосований Верховною радою закон, який дав старт медичній реформі, яка, зокрема, передбачає зміну системи фінансування медичних послуг та запровадження страхової медицини.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com