Україна має найбільш громіздку інфраструктуру охорони здоров'я в Європі, - дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна найменше в Європі витрачає на охорону здоров'я, але має громіздку інфраструктуру, а також надає перевагу витратам на госпіталізацію, а не профілактичним заходам.

На це вказують експерти Світового банку, Київської школи економіки та ПРООН, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Витрати на охорону здоров'я, які в Україні станом на 2015 рік становили 77 доларів США на душу населення, є найнижчими в Європі. А сама інфраструктура охорони здоров'я  — одна з найбільш громіздких у Центральній Європі.

В Україні нараховується 0,4 лікарні, 7,4 ліжка, 4,4 лікаря та 8,6 медсестр на 1000 осіб.

Автори дослідження зазначають, що дефіцит державних ресурсів у секторі охорони здоров'я України збільшується завдяки їх неефективному використанню. При цьому загалом в Україні розподіл витрат на охорону здоров'я здійснюється на користь госпітальних послуг, а не дешевших профілактичних заходів. Автори дослідження відзначають непрозору паралельну систему готівкової оплати послуг, яка становить загрозу для доступу українських пацієнтів до лікування.

Також дослідження свідчить, що бюджетне планування з його надмірним контролем і регулюванням не дає місцевим органам влади і лікарням достатніх повноважень для управління фінансами. Водночас, як зазначається, бюджети медустанов більшою мірою витрачають на оплату праці та комунальних послуг, на ліки витрачається лише залишок коштів.

"Близько 50 відсотків опитаних співробітників повідомляють про періодичний дефіцит ліків. У більшості закладів покривається менше 25 відсотків медикаментозних потреб, 63 відсотки лікарів просять пацієнтів придбати необхідні ліки, коли вони недоступні в медичній установі", - зазначають автори дослідження.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент України підписав проголосований Верховною радою закон, який дав старт медичній реформі, яка, зокрема, передбачає зміну системи фінансування медичних послуг та запровадження страхової медицини.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]