Україна не є частиною "русского міра" й ніколи не вважатиметься такою – Кулеба

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що Росія повинна зрозуміти, що Захід не дозволить їй зруйнувати суверенітет України і її демократію.

"Стратегічно, Росія повинна зрозуміти, що Україна належить демократичному світові, західному світові, і що Захід не дозволить Росії зруйнувати українську демократію і суверенітет. Це дуже ясний і простий сигнал, який наші друзі та партнери можуть донести до Росії. Україна - це не частина "русского мира" й ніколи не буде вважатися такою", - сказав він на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі у вівторок.

Глава українкою дипломатії додав, що Україні потрібні нові раунди санкцій, які підвищать ціну російської агресії, як потрібна і пряма підтримка Заходу, метою якої є посилення оборонних здібностей України, тому що "ми знаємо, що Росія докладе всіх зусиль, для того, щоб перешкоджати третіх країн співпрацювати з Україною в оборонному секторі".

РФ важко працює над тим, щоб підірвати оборонні спроможності України, наголосив Кулеба.

"Є тільки одна річ, яку я б хотів підкреслити: деякі заходи, про які ми говоримо, можуть виглядати витратними, але ціна запобігання все ж буде нижче, ніж ціна припинення війни та пом'якшення її наслідків. Краще діяти зараз, щоб перешкоджати подальшої ескалації ситуації Росії", - сказав міністр.

У НАТО серйозно стурбовані триваючим розвитком подій на сході України та закликають РФ негайно припинити нарощування військ. Перед цим міністри закордонних справ держав «Великої сімки» висловили підтримку Україні та закликали Росію припинити провокації на кордоні та в окупованому Криму.

Україна та партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму; Росія пояснює маневри "проведенням планових навчань".

Речник президента Росії Дмітрій Пєсков у відповідь на питання заявив, що Росія "переміщує війська на своїй території та на свій розсуд, тому це нікого не повинно турбувати". Потім Пєсков сказав, що при силовому сценарії на сході України може повторитися трагедія Сребрениці, де підтримувані Росією сербські формування влаштували боснійським мусульманам геноцид. Ця трагедія стала найбільшим масовим вбивством в Європі з часів Другої світової.

Перед цим МЗС Росії пригрозило Україні "незворотними наслідками" вступу в НАТО. Так речник МЗС РФ Марія Захарова заявила про те, що вступ України в НАТО призвів би до масштабної ескалації на сході країни.

Після того як напередодні президент РФ Володимир Путін поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель про нарощування російських військ біля кордонів України, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак почав погрожувати Україні "початком кінця" якщо почнуться бойові дії в Донецькій та Луганській областях, частина яких окупують підконтрольні Кремлю угруповання "ДНР" і "ЛНР".

Під час розмови  Меркель закликала Путіна до деескалації на сході України. Пресслужба Кремля змовчала про це, подаючи свій пресреліз про телефонну розмову Меркель з Путіним. Кремль традиційно переклав відповідальність за окупацію частини Донецької та Луганської областей на Україну. З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС. Кремль знову закликав Київ до "налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом" й "правового оформлення особливого статусу Донбасу".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]