Україна не повинна обмежуватися одним переговорником-Медведчуком заради звільнення заручників

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна повинна шукати більше переговірників для звільнення своїх політв'язнів в Росії, зокрема - Олега Сенцова, а не замикатися на одній фігурі Віктора Медведчука, якого зараз позиціонують таким чином.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявила координатор «медійної ініціативи за права людини» Марія Томак. Вона нагадала, що Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза звільнили за участю президента Туреччини.

Тим часом, на 24 травня запланована зустріч російського і французького президентів, і до останнього громадські активісти зверталися з проханням порушити, серед інших, і питання звільнення Олега Сенцова, зауважила Томак.

«Мені здається, що Сенцов - це заручник, якщо можна так висловитися, найвищого рівня, і для нього потрібні дуже серйозні переговорники. Я думаю, що якраз президент Франції - це той рівень, якого вимагає ситуація, враховуючи, звичайно, те, що він (Сенцов - ред.) голодує», - зазначила правозахисниця.

За словами Марії Томак, в Україні досі немає офіційно відповідальної особи за звільнення політв'язнів, крім того, їх родичі не отримують ніякої конкретної інформації про те, що робиться з боку держави в цьому напрямку.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають в російських в'язницях.

Затриманий разом з Олегом Сенцов Олександр Кольченко також заявив, що, ймовірно, також оголосить голодування з вимогою звільнення політв'язнів. Його адвокат Світлана Сидоркіна говорить про величезну небезпеку в такому випадку для здоров'я кримчанина, оскільки його вага і зараз менше норми.

Ще один кримчанин Володимир Балух голодує з 19 березня.

За даними Української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія з політичних мотивів тримає в неволі 64 українців.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com