Україна поки не приєднується до Глобальної угоди про міграцію

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україна поки не буде приєднуватися до Глобальної угоди про міграцію, підписаної у понеділок, 10 грудня, у Марракеші (Марокко), хоча брала активну участь у її підготовці.

Позиція обумовлена тим, що в угоді не приділено достатньої уваги проблемі внутрішньо переміщених осіб, особливо нагальній для України. У той же час, українські дипломати “лишають двері відчиненими” на майбутнє. Про це Укрінформу повідомили у Постійному представництві України при ООН Олег Ніколенко.

“На нашу думку, ігнорувати таку проблему (внутрішньо переміщених осіб - ред.) міжнародна спільнота не може. Це стосується не тільки ситуації в Україні, але й інших триваючих збройних конфліктів у світі. Водночас, як ми побачили, цьому питанню належної уваги в угоді приділено не було”, - зауважив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Дипломат наголосив, що Україна брала активну участь на всіх етапах підготовки Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та законну міграцію. Проте “впорядкування міграційних процесів потребує комплексного підходу”.

“Варто усвідомлювати те, що угода не є юридично зобов’язуючим документом і на нинішньому етапі не користується одностайною підтримкою міжнародної спільноти”, - зазначив він.

Ніколенко пояснив, що ситуація України суттєво відрізняється від інших країн тим, що через агресію Росії щонайменше півтора мільйони українців були змушені залишити свої домівки і стати внутрішньо переміщеними особами. Наявність такої масштабної міграційної проблеми потребує врахування, але в угоді їй не приділено достатньої уваги. Водночас, Україна буде пильно стежити за процесом імплементації угоди і лишає за собою право приєднатися до неї згодом.

“Будемо відслідковувати подальший прогрес щодо імплементації міграційної угоди та залишаємо за собою право приєднатися до неї на пізнішому етапі”, - пояснив він.

Дипломат також окремо наголосив, що Україна продовжує дотримуватися всіх норм існуючого міжнародного міграційного законодавства.

“...незважаючи на неприєднання до угоди зараз, Україна залишатиметься відданою своїм зобов’язанням за міжнародними конвенціями та договорами з питань міграції та прав людини” - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на саміті в Марракеші делегати 164 країн затвердили Глобальний пакт ООН про міграцію, спрямований на забезпечення безпечного, упорядкованого і гуманного пересування людей по всьому світу.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У середу майже всі області України заллють дощі (МАПА)
19:38
Турция нарастит геологоразведку в территориальных водах Кипра в ответ на санкции ЕС
19:18
Российские хакеры похитили у налоговой службы Болгарии данные о 5 млн граждан
19:01
В Германии предлагают сократить число больниц вдвое, чтобы улучшить лечение пациентов
18:39
«Портят имидж всего народа»: в Чечне певицам запретили «самовольные» выступления на YouTube и в соцсетях
18:19
Спіймали СМС-кривдника партії Вакарчука, це агітатор "ЄС" Порошенка – поліція
18:02
Пристайко: Україна не може безкінечно працювати в одних і тих же форматах, якщо це не приносить миру
17:47
Екс-беркутівця, обвинуваченого в розстрілі 48 активістів Євромайдану, відпустили з-під варти
17:34
Закон "Про освіту" визнано конституційним - міністр
17:03
Омбудсмени України і Росії попросять Путіна і Зеленського помилувати деяких засуджених – росЗМІ

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com