Україна попередила ЄС про можливу газову кризу на початку 2020 року - Зеркаль

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна попередила країни-члени Євросоюзу про ймовірну газову кризу, яка може виникнути через відсутність договору про транзит газу через українську газотранспортну систему з Росією на початку 2020 року.

Про це в телефонному інтерв'ю Bloomberg повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

“Україна попередила європейські країни підготуватися до газової кризи на тлі скептицизму, що країна зможе узгодити з Росією новий контракт про транзит газу (через Україну до Європи— ред.) до закінчення поточного контракту”, - йдеться у повідомленні.

За словами Зеркаль, нині вірогідність того, що не буде нового контракту до 1 січня 2020 року, “дуже висока”.

“Поки Росія продовжує відкладати дату проведення переговорів щодо контракту (про транзит газу — ред.), похмурий сценарій газової кризи вартий того, щоб його серйозно розглянули”, - заявила вона.

Зеркаль додала, що саме з цього приводу Україна та ряд європейських країн нині накопичують запаси газу в своїх сховищах.

Як відомо, термін дії контракту на транзит російського газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.

Росія не узгодила проведення тристоронніх переговорів щодо укладення нового контракту про транзит газу в ЄС через українську газотранспортну систему в травні, на червень переговори також не були узгоджені. Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко припускає, що РФ чекає рішення Данії щодо "Північного потоку-2", з якого буде зрозуміло, затримається його будівництво на півроку, чи він запрацює з 1 січня 2020 року, як і було заплановано.

Чотири країни - Фінляндія, Швеція, Німеччина і РФ - схвалили будівництво трубопроводу. Данія зараз відмовила Газпрому і вимагає від компанії, яка будує "Північний потік-2", провести оцінку екологічного впливу третього варіанту маршруту газопроводу, який буде проходити в ексклюзивній економічній зоні Данії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com