Україна за 10 днів вичерпала річну квоту безмитного експорту в ЄС меду і соку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна станом на 11 січня повністю вичерпала річні квоти на безмитне постачання в ЄС меду, виноградного та яблучного соку до ЄС.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Укрінформ.

«На календарі — 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій)», — зазначив Мартинюк.

Він також додав, що за першу декаду січня повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соків (14 000 тонн) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

Водночас, підкреслив урядовець, це свідчить про надвисокий потенціал цих галузей.

Так, за словами Мартинюка, в Україні налічується близько 400 000 пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис тонн, або 80% всього українського меду експортується переважно в Європейський Союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин — до 140 000 тонн меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів.

«Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок», — підкреслив він.

Водночас, за словами Мартинюка, в контексті виробництва меду можна побачити проблеми, які мають українські виробники.

«Камінь спотикання — в Україні не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час в рамках Угоди про асоціацію Україна зобов\’язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн — кінець наступного року», — наголосив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Гроші на оборонні споруди на Харківщині були "розпиляні": Харківська ОВА платила мільйони фіктивним фірмам з Дніпропетровщини. Це і є державна зрада
11:07
Атаки росіян на Харківщину триватимуть кілька днів, потім РФ планує “потужний наступ” на Суми, – Буданов
10:02
Тепер вже "у червні": не-українська за світоглядом і ментальністю більшість в Раді не поспішає забороняти московський патріархат в Україні
09:30
На Сумщині евакуюють населення Білопілля та Ворожби
09:01
Аморальний ексзаступник Резнікова Замлинський, який погоджував контракт на "яйця по 17 грн", став послом із особливих доручень МЗС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 14 травня
07:28
Держсекретар США Блінкен прибув до Києва
20:00
У вівторок в Україні короткочасні дощі та нічні заморозки
18:04
Олена Білозерська: Про обов’язкову військову службу для жінок
16:07
Орбану знайшлася заміна

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]