Українські аграрії заявили про безстрокову акцію протесту проти відкриття ринку землі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Об'єднаний штаб захисту рідної землі анонсував початок безстрокових акцій протесту проти ухвалення Верховною Радою закону про відкриття ринку землі.

"14 січня о 7:45 в урядовому кварталі ми розпочинаємо нашу безстрокову акцію. Ми переходимо в іншу площину дій. Також ми ініціюватимемо народне віче, яке має юридичну силу і вплив на органи законодавчої та виконавчої влади. Ми закликаємо всіх небайдужих приєднатися, щоб біля стін Верховної Ради ми спільними зусиллями могли відстояти нашу землю", - повідомила співголова організації Ольга Ходаковська на брифінгу в Києві 13 січня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона також озвучила список вимог організаторів акції - відкликати законопроект про ринок землі як такий, що суперечить Конституції України, створити робочу групу з розробки комплексної земельної реформи, а також провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, який "почув лобістів великих транснаціональних корпорацій і великого бізнесу, але не почув українського селянина".

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Микола Стрижак, у свою чергу, заявив, що проти продажу земель виступає більшість громадян України, і закликав сільських жителів самоорганізуватися і протистояти діям влади.

"До сьогоднішньої ситуації призвела чинна влада. Вони обіцяли одне, а роблять зовсім протилежне. Вони змушують нас, селян, вийти, тому що за фактом те, що нам пропонують, - це земельна реформа з елементами рабовласницького суспільства", - вважає він.

Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков наголосив, що ухвалення закону про ринок землі в тому вигляді, в якому його виносять на розгляд парламенту, залишить країну без перспектив.

"Якщо ми продамо нашу землю транснаціональним корпораціям, то саме вони керуватимуть країною. Весь український народ має піднятися і сказати рішуче "ні" розпродажу власного багатства", - наголосив він.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань аграрної та земельної політики 28 грудня 2019 року розглянув усі поправки до другого читання законопроекту №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" і рекомендував його до ухвалення.

Згідно з оприлюдненим текстом законопроекту до другого читання, купувати сільгоспземлі можуть громадяни і юридичні особи України, територіальні громади, держава. Крім того, банки отримають можливість одержувати землю в якості стягнення як предмета застави, однак такі ділянки мають бути продані на торгах протягом двох років.

Загальна площа землі сільгосппризначення у власності громадянина та юрособи не може перевищувати 10 тис. га, при цьому це обмеження не поширюється на банки.

Документ передбачає, що розрахунки за землю сільгосппризначення за цивільно-правовими договорами здійснюються в безготівковій формі, необхідність підтвердження законності джерела походження коштів у потенційного покупця, а також, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земділянок сільгосппризначення не може бути менше їх нормативної грошової оцінки.

У законопроекті прописано, що іноземці будуть допущені до купівлі землі лише після проведення референдуму. Однак у прикордонних областях України буде введено обмеження на купівлю-продаж земельних ділянок: на глибину 50 км від кордону компаніям з іноземними інвестиціями заборонять купівлю сільгоспземлі, навіть якщо на референдумі буде ухвалено інше рішення.

Законопроект №2178-10 в першому читанні народні депутати ухвалили 13 листопада 2019 року.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]