Українські школярі погано читають і рахують, — дослідження

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські школярі погано читають і рахують. Такі висновки можна зробити після оприлюднення дослідження якості освіти PISA, яке проводять у 78 країнах світу.

Так, за даними PISA, 36% українських учнів не можуть зробити базові розрахунки, передає ВВС.

Ці результати спростовують міф про ефективність радянської математичної системи освіти, заявила на презентації дослідження міністерка освіти Ганна Новосад.

"36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв'язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами", - наголосила Ганна Новосад.

Українські 15-річні школярі мають проблеми з вирішенням задач рівня 5-6 класу, де рахують відсотки і дроби.

26% таких учнів не досягли базового рівня читання. Схожі показники і в природничих науках.

"Середній рівень українських учнів виявився нижчим, ніж нам хотілося б. Ми не маємо орієнтуватися лише на хороших учнів. Ми маємо підтягувати середній рівень", - зазначила, представляючи результати PISA Інна Совсун, ексзаступниця міністра освіти і депутатка від партії "Голос".

В середньому кожен четвертий учень в Україні має низький рівень сформованої читацької, математичної та/або природничої грамотності, йдеться у результатах дослідження.

Українські 15-річні школярі на 20% частіше прогулюють школу, ніж це роблять їхні однолітки в 78 країнах, де проводили дослідження.

У загальному рейтингу 78-и країн, які взяли участь у PISA-2018, позиції визначаються з урахуванням похибок та порівнянь між країнами на схожих рівнях успішності. Тому загальний рейтинг подається у діапазоні позицій.

Так, Україна займає наступні діапазони у рейтингах компетентностей:

- читацької - 37-42 позиції,

- математичної - 41-46 позиції,

- природничо-наукової - 35-42 позиції.

PISA - це всесвітнє дослідження якості освіти, в якому беруть участь 80 країн і Україна вперше взяла повноцінну участь у 2018 році.

Під час дослідження оцінювали 15-річних школярів.

PISA не перевіряє, чи засвоїли учні зміст освітньої програми, а оцінює, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті. Це дослідження показує слабкі та сильні сторони освітньої системи.

У читацькій компетенції перевіряли здатність розуміти та інтерпретувати тексти, здатність пов'язувати кілька фрагментів інформації, робити висновки. У математиці - порівнювати довжин альтернативних шляхів або конвертувати ціни в іншу валюту.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]