Українська влада сприяє захопленню ринку Росією руками Фукса

|
Версия для печатиВерсия для печати

Приблизно п’ята частина газового ринку України уже знаходиться в руках російського олігарха Павла Фукса, якого в ЗМІ пов'язують з ФСБ РФ. За кілька років він привласнив активи екс-оточення президента-втікача Віктора Януковича і поза конкурсом отримав ліцензії на видобуток газу.

Про це пише в середу Обозреватель.

Кілька тижнів тому Фукс фактично отримав подарунок від держави - "Надра України" віддали йому свою частку в компанії, яка отримала ліцензію на видобуток газу на родовища загальною площею близько 2 тис. кв.м. Провернути такі схеми без покровителів в кабінетах влади було б практично неможливо.

В результаті замість того, щоб повернути активи, які були незаконно отримані за часів режиму Януковича, при новій владі їх фактично передали пов'язаному з державою-агресором олігархові. Причому вартість газу у всіх родовищах становить як мінімум $ 5,9 млрд! Фактично це ті кошти, які "подарували" Фуксу.

 

East Europe Petroleum - одна з найбільш вдалих газових компаній в Україні. Її створив втікач - міністр екології та природних ресурсів часів Януковича Едуард Ставицький. У 2014-му ліцензії заморозили, але після покупки російським олігархом Павлом Фуксом справи пішли вгору.

Компанія на той момент мала 19 ліцензій на видобуток газу. Фуксу вдалося в короткі терміни повернути спецдозволи. Більш того, 16 з 19 відновили в один день - 22 серпня 2017 року. Після цього East Europe Petroleum отримала ще ряд ліцензій на видобуток газу в Полтавській області. Влітку 2018 року Полтавська облрада розширила ліцензії Фукса без будь-яких конкурсів. При цьому державна компанія "Укргазвидобування", всупереч усім спробам, отримати дозволи не змогла.

Тільки East Europe Petroleum має дозволи на видобуток газу на родовищах загальною площею близько 2 тис. кв.м.

"Активи взагалі були дуже проблемними. Хто може таке купити? Той, хто може вирішити проблеми. Угоди проходили з величезною знижкою, минулі власники швидше позбулися активів, а не вигідно їх продали Фуксу", - розповідає співрозмовник OBOZREVATEL на газовому ринку.

При цьому, як зазначає джерело, головна мета Фукса - Сахалінське родовище в Харківській області. "Девон", "Укрнафтобуріння" і East Europe Petroleum (всі дісталися олігархові від оточення Януковича) мали ліцензії на розробку. А там тільки за підтвердженими даними запасів приблизно на 15 млрд куб.м. газу. За актуальної ціни такий обсяг газу можна продати приблизно за $ 3,9 млрд.

Запаси газу в Полтавській області, які потрапили до Фукса, оцінюються в 8 млрд куб.м. За ринковою ціною це близько $ 2 млрд. У сумі в власності Фукса виявилися запаси газу на $ 5,9 млрд!

"Скільки ми всі втратили? Сотні мільйонів доларів. Можливо, набагато більше. Точна сума невідома. Бо тільки у вкрадених влітку Фуксом десяти газових родовищах у Полтавській області запаси газу оцінюються в 8 млрд. кубів. Запаси на решті площин невідомі, але це дуже перспективні ділянки - Ставицький знав, що крав. І Фукс теж ", - пише на своїй сторінці в соцмережі колишній журналіст Дмитро Гнап.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com