Українська влада сприяє захопленню ринку Росією руками Фукса

|
Версия для печатиВерсия для печати

Приблизно п’ята частина газового ринку України уже знаходиться в руках російського олігарха Павла Фукса, якого в ЗМІ пов'язують з ФСБ РФ. За кілька років він привласнив активи екс-оточення президента-втікача Віктора Януковича і поза конкурсом отримав ліцензії на видобуток газу.

Про це пише в середу Обозреватель.

Кілька тижнів тому Фукс фактично отримав подарунок від держави - "Надра України" віддали йому свою частку в компанії, яка отримала ліцензію на видобуток газу на родовища загальною площею близько 2 тис. кв.м. Провернути такі схеми без покровителів в кабінетах влади було б практично неможливо.

В результаті замість того, щоб повернути активи, які були незаконно отримані за часів режиму Януковича, при новій владі їх фактично передали пов'язаному з державою-агресором олігархові. Причому вартість газу у всіх родовищах становить як мінімум $ 5,9 млрд! Фактично це ті кошти, які "подарували" Фуксу.

 

East Europe Petroleum - одна з найбільш вдалих газових компаній в Україні. Її створив втікач - міністр екології та природних ресурсів часів Януковича Едуард Ставицький. У 2014-му ліцензії заморозили, але після покупки російським олігархом Павлом Фуксом справи пішли вгору.

Компанія на той момент мала 19 ліцензій на видобуток газу. Фуксу вдалося в короткі терміни повернути спецдозволи. Більш того, 16 з 19 відновили в один день - 22 серпня 2017 року. Після цього East Europe Petroleum отримала ще ряд ліцензій на видобуток газу в Полтавській області. Влітку 2018 року Полтавська облрада розширила ліцензії Фукса без будь-яких конкурсів. При цьому державна компанія "Укргазвидобування", всупереч усім спробам, отримати дозволи не змогла.

Тільки East Europe Petroleum має дозволи на видобуток газу на родовищах загальною площею близько 2 тис. кв.м.

"Активи взагалі були дуже проблемними. Хто може таке купити? Той, хто може вирішити проблеми. Угоди проходили з величезною знижкою, минулі власники швидше позбулися активів, а не вигідно їх продали Фуксу", - розповідає співрозмовник OBOZREVATEL на газовому ринку.

При цьому, як зазначає джерело, головна мета Фукса - Сахалінське родовище в Харківській області. "Девон", "Укрнафтобуріння" і East Europe Petroleum (всі дісталися олігархові від оточення Януковича) мали ліцензії на розробку. А там тільки за підтвердженими даними запасів приблизно на 15 млрд куб.м. газу. За актуальної ціни такий обсяг газу можна продати приблизно за $ 3,9 млрд.

Запаси газу в Полтавській області, які потрапили до Фукса, оцінюються в 8 млрд куб.м. За ринковою ціною це близько $ 2 млрд. У сумі в власності Фукса виявилися запаси газу на $ 5,9 млрд!

"Скільки ми всі втратили? Сотні мільйонів доларів. Можливо, набагато більше. Точна сума невідома. Бо тільки у вкрадених влітку Фуксом десяти газових родовищах у Полтавській області запаси газу оцінюються в 8 млрд. кубів. Запаси на решті площин невідомі, але це дуже перспективні ділянки - Ставицький знав, що крав. І Фукс теж ", - пише на своїй сторінці в соцмережі колишній журналіст Дмитро Гнап.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]