Український інженер у США став співрозробником марсіанського дрона Ingenuity (ВІДЕО)
Одним із розробників дрона Ingenuity (Геніальність), який має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії.
Про це розповідає Голос Америки.
Ця компанія має багаторічні контракти з Пентагоном та НАСА, для яких виробляє безпілотники. Ігор працює інженером у компанії близько 20 років.
У лютому апарат Ingenuity прибув на Марс на борту Марсохода Perseverance. Це перший пристрій, який літатиме над поверхнею Марсу.
Ігор розробляв сонячну батарею, лопатки пропелерів і шафт – вертикальний вал, на якому зібрані різні вузли та сполучення.
«Треба було робити частини дуже легкими та водночас міцними, бо гелікоптер мусить відповідати тим перепадам температур, які існують на поверхні Марсу. Він такий жорсткий як сталь, але легкий як пластик»,– розповідає Панченко.
Атмосферний тиск біля поверхні Марсу є таким як на висоті більш ніж 35 кілометрів над Землею. Тож завданням команди інженерів і дизайнерів було змайструвати дрон, який буде літати у дуже розрідженій атмосфері. Він важить лише кілограм і 800 грамів.
«Лопатки пропелера є набагато більшими, ніж ми мали б на типовому вертольоті тут, на Землі. Їм також доводиться крутитися набагато швидше, ніж в атмосфері Землі», – каже Бен Піпінберг, головний інженер гелікоптеру Ingenuity.
Матеріали, які використовували при будівництві гелікоптера - це титан, берилій і алюміній. Головне завдання дрона на Марсі – протестувати можливості польотів таких апаратів. Якщо все пройде згідно з планом, то гелікоптери схожого зразка будуть використовувати для відео та фото зйомок ділянок Марсу з близьких ракурсів.
«У нього дві відеокамери: одна спрямована вниз і вона використовується виключно для навігації аби знати, у якому напрямку рухається апарат. А тут, спереду є друга відеокамера, яка знімає поверхню Марсу, фотографії та відео, які відправлятимуться назад на Землю, щоб вчені та всі інші могли подивитися та оцінити», – зазначив Бен Піпінберг, головний інженер гелікоптеру Ingenuity
Ingenuity не використовує системи GPS, а керується лише штучним інтелектом. За планом НАСА, перший політ триватиме приблизно 90 секунд. Гелікоптер підніметься на 4 з половиною метри над поверхнею Марса.
«Коли я бачу світлини поверхні Марсу, відчуваю гордість за те що я мав якийсь дотик до цього», – каже Панченко.
Ігор Панченко приїхав у Сполучені Штати у 1999 році, у Києві він закінчив авіаційний технікум. У США підтвердив диплом і здобув ступінь бакалавра з авіакосмонавтики.
«Я хотів привітати моїх усіх вчителів і подякувати за той час, який вони вкладали в мене, їхні знання, наполегливість і терплячість», – додав Ігор Панченко.
Ігор з колегами чекають, коли з'явиться відео першого польоту їхнього творіння. І тоді вони дізнаються, чи витримає технологія перевірку Червоною планетою.
Нагадаємо, українці розробили та зареєстрували в США стартап, який може попередити про загрозу інсульту – пристрій «Кардіомо» вимірює електрокардіограму пацієнтів і може розповісти про небезпечні зміни серцебиття.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:01
- Ворог захопив центр Часового Яру, оборона міста триває
- 09:03
- Демарш: Рубіо відмовився їхати до ПАР на зустріч G20
- 08:52
- Урядові судна США відтепер ходитимуть через Панамський канал безоплатно
- 08:40
- Шість прокурорів Хмельниччини не змогли підтвердити статус інвалідів
- 08:00
- Ворог просунувся в Андріївці та Дачному
- 20:00
- В Україні у четвер подекуди незначний сніг, вночі до -6°С
- 19:38
- Мирний план Трампа можуть представити вже наступного тижня
- 18:58
- ВАКС передав державі активи Заневського, ексохоронця Януковича
- 17:11
- Матір виродка, який вбив підлітка у столичному фунікулері, вдарила журналістку у залі суду
- 17:03
- Вже третій російський НПЗ зупинився внаслідок атаки українських дронів, він входить до десятки найбільших у рф
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.