Український законопроект про досудове блокування сайтів — калька з російського

|
Версия для печатиВерсия для печати

На п'ятому році війни нардепи нарешті вирішили впритул зайнятися інформаційною безпекою в країні, проте деякі законодавчі ініціативи відверто лякають перспективою блокування сайтів без рішення суду. Тим більше, що вони один в один повторюють норми аналогічного закону країни-агресора.

Жцрналісти видання «Слово і Діло» проаналізували включений до порядку денного ВРУ законопроект №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері»,поданий Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком і Тетяною Чорновол. 

Український законопроект пропонує узаконити можливість тимчасового блокування будь-яких сайтів за рішенням не лише суду, але й прокурора, слідчого та Ради національної безпеки та оборони України (РНБО). Але в особливо «невідкладних випадках» блокування інтернет-ресурсів може застосовуватися без рішення суду й тривати 48 годин. У російському федеральному законі, ухваленому ще в 2013 році, також передбачена така норма: можливі позасудові блокування інформресурсом інформації, яка містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, заклики до участі в незаконних публічних заходах.

Якщо Верховна Рада ухвалить законопроект про блокування сайтів, то його причиною можуть бути: дії, спрямовані на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту.

Крім того, доступ до інформресурсу можуть перекривати, якщо співробітникам СБУ здасться, що розміщена на ньому інформація «впливає на ухвалення рішень органами державної влади, вчинення/невчинення дій органами державної влади». Під цю норму цілком можуть потрапити будь-які інтернет-ЗМІ, що критикують владу.

Ще однією причиною блокування сайту може стати привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста).

У РФ із квітня 2018 року діє закон, який передбачає наступні причини блокування сайтів: інформація екстремістського характеру, інформація, що містить наклеп, відомості, що принижують честь, гідність чи ділову репутацію особи.

Якщо в Росії виявленням і блокуванням підозрілих, із точки зору влади, сайтів займається ФСБ та «інші уповноважені структури», то в Україні, згідно із законопроектом, такі повноваження отримає СБУ. Причому оператори зв'язку зобов'язані за власний рахунок купувати обладнання для припинення доступу до сайтів і моніторингу трафіку. А якщо провайдери не блокуватимуть зазначені службою безпеки сайти, то їх можуть оштрафувати на досить значну суму, як зараз це роблять у Росії.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]