Українці розказали, що приносить найбільше щастя (ОПИТУВАННЯ)
Найбільше радості у житті українцям приносять родина (74%), діти (63%) та друзі (49%).
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Також радість українцям приносять подорожі (30%), спілкування з природою (30%), гроші (29%), музика (27%), робота (25%), домашні тварини (24%), подарунки (22%).
Крім того, майже кожному п’ятому українцю приносять радість відпустки/канікули, книжки, інтернет, перегляд телевізору, їжа, секс, а також порання по господарству та заняття спортом.
Кожному шостому — кіно, дні народження, молитва, шопінг. Майже кожному десятому — театр, танці, пісні, перемоги улюбленої команди чи просте усамітнення.
Близько 5% приносять радість навчання та алкоголь, 1-2% — азартні ігри та легкі наркотики.
Тільки 1% українців зазначили, що їм нічого не приносить радість у житті.
Як зазначають соціологи, протягом останніх 10 років найбільше зросло відчуття радості від родини, дітей, друзів, відпусток і подорожей, домашніх тварин і спілкування з природою, зайняття спортом, сексу, їжі, книжок, театру, співів і танців.
Натомість за останні 10 років, як свідчать дані опитування, суттєво зменшилося число респондентів, які отримують радість від перегляду телевізора — у 2009-2011 роках перегляд телевізору стабільно потрапляв у першу п’ятірку рейтингу радості, тоді як сьогодні це середина другої десятки.
При цьому зросло незначно або не змінилося число респондентів, яким радість приносять гроші, робота, подарунки, інтернет, порання по господарству, кіно, молитва, перемоги улюбленої команди, шопінг.
Аналіз вікових груп засвідчив, що старші люди відчувають відносно більше радості лише від перегляду телевізора, порання по господарству та молитви. Респондентам середнього віку відносно більше радості приносять діти та робота. Молоді — друзі, гроші, музика, їжа, секс, спорт, кіно, шопінг, танці, навчання.
Жінкам відносно більше за чоловіків радості приносять родина, діти, природа, подарунки, книжки, шопінг, танці, співи, театр, домашнє господарство, молитва, усамітнення. Натомість чоловікам відносно більше радості приносять друзі, робота, їжа, інтернет, секс, зайняття спортом, кіно, перемоги улюбленої команди, алкоголь та азартні ігри.
Люди з вищими доходами відчувають відносно більше радості практично від всього, окрім перегляду телевізора та домашнього господарства. При цьому діти приносять радість усім незалежно від рівня доходів респондентів.
Опитування було проведено 10-15 липня 2018 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв\’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
- 19:04
- Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.