Уляна Супрун розкритикувала нову команду МОЗу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ексголова Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв'ю журналу "Новое время" розкритикувала нову команду МОЗу під керівництвом Зоряни Скалецької.

За словами Супрун, для Скалецької стало несподіванкою її призначення головою МОЗу.

«Щодо пані Скалецької, то для неї було несподіванкою, коли її призначили міністром. Вона не вибирала собі заступників, їй їх теж призначили, як і радників. Вона довгий час не підписувала документів, бо боялася, що її можуть підставити», — заявила Супрун.

За її словами, найгірше, що відбулося за час роботи нової команду МОЗу, — це втрата часу.

«Три місяці нинішня команда МОЗу, на жаль, не працювала на реформу, жодного документа від МОЗу не підписано в Кабміні, не було створено робочу групу, присвячену реформуванню, не велась робота зі зміни моделі фінансування для нового етапу реформи. Уже кінець січня [коли відбулося інтерв'ю], а немає жодного розподілу роботи між замами міністра», — перерахувала Супрун.

Вона наголосила, що зараз центр прийняття рішень не у міністерстві, а на Банковій — «у руках однієї людини [голови парламентського комітету з питань здоров’я нації] Михайла Радуцького».

«Люди, які зараз прийшли в міністерство, не відкриті й не прозорі, вони закриваються в кабінетах і не спілкуються із працівниками. Усі переживають за рейтинги і бояться негативних рейтингів, бояться Офісу президента», — переконана екс-голова МОЗ.

Супрун також вважає, що нове керівництво міністерства створює корупційні ризики.

«Небезпечним є спосіб, яким нова команда планує проводити ліцензування лікарів. Ми розробили систему, де лікар заробляє залежно від його затребуваності та ефективності, зараз же знову повертаються до ідеї, що держава буде вирішувати, хто може працювати, а лікарі знов стануть залежними від головного лікаря», — говорить вона.

Екс-голова МОЗу звернула увагу на те, що український фармацевтичний бізнес дедалі помітніше лобіює скасування закупівлі ліків міжнародними організаціями та вимагає передати цей процес своїм дистриб’юторам всередині країни.

«Олександр Чумак [співвласник одеського фармацевтичного заводу Інтерхім] був радником міністра і досі має можливість формувати фармполітику країни, і ніхто не бачить у цьому конфлікту інтересів», — зауважила Супрун.

 

 

 

 

Нагадаємо, у вересні 2019 року співробітники МОЗу написали відкритого листа прем'єр-міністру Олексію Гончаруку, заявивши, що дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоров’я в Україні.

У 2019 році з МОЗ пішли заступник міністра Михайло Загрійчук, радник з комунікацій міністра Дмитро Раїмов, заступник міністра Младена Качурець, генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта та керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук назвав це «абсолютно нормальним процесом».

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]