Урочисто відкрита Порошенком лінія з виробництва дефіцитних артснарядів простояла без замовлень

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівно один рік тому, 9 серпня 2018 року, на заводі ДАХК “Артем” у Києві тодішній президент Петро Порошенко урочисто відкрив виробничу лінію з виготовлення артилерійських снарядів 152-мм калібру. Втім, протягом року завод не отримував замовлень, а останні боєприпаси випустили ще в серпні 2018-го і їх було лише 80 штук.

Про це розповіла президент державної холдингової компанії «Артем» Марина Грищенко в інтерв’ю журналістам “Радіо Свобода”.

Після низки вибухів на складах боєприпасів та бойових дій на Сході України, держава відчула дефіцит в артилерійських боєприпасах.

І хоча артилерійські обслуги гармат 152-го калібру в останні роки, як правило, або в зоні відведення озброєнь, або на навчаннях, та на початку бойових дій такі системи екстрено повертали до ладу, адже до війни їх масово скорочували.

Аби покрити дефіцит осколково-фугасних боєприпасів цього калібру, минулого літа на державному підприємстві «Артем», що входить до складу «Укроборонпрому», запустили лінію їхнього виробництва.

Тоді обіцяли, що на підприємстві зможуть виробляти до 14 тис дефіцитних боєприпасів калібру 152-мм. Але насправді останні боєприпаси випустили ще в серпні минулого року, і їх було лише 80, зауважують на «Артемі».

На підприємстві кажуть, що за рік там так і не отримали замовлення на виробництво боєприпасів.

«У листопаді випущений наказ міністра оборони на піддослідну експлуатацію. З цього моменту підприємство за власні кошти придбало матеріал, виготовило близько 600 корпусів, із яких 50 були направлені в Шостку на спорядження, інші зберігаються на підприємстві. У нас немає інформації, що вони відмовилися. Просто з нами не ведуться переговори щодо підписання контракту», – каже президент державної холдингової компанії «Артем» Марина Грищенко.

Вона додає: переговори припинилися у грудні 2018 року.

Журналісти намагалися знайти відповідь на запитання: чому ж устаткування простоює і дізнались в Міноборони, що знайшли дешевші боєприпаси”, – йдеться у повідомленні “Радіо Свобода”.

Разом з тим, за словами генерального директора “Укроборонпрому” Павла Букіна, з Міністерством оборони тривають переговори щодо ціни боєприпасу.

За словами гендиректора концерну, боєприпаси “можна купувати партизанськими стежками, але на особистих відносинах і довірі”. Але Букін наголошує: треба запускати в серію власне виробництво. Він додав, що оборонне відомство працює в цьому напрямку і з приватними компаніями.

Відкриттю лінії  у березні 2018 року передувало те, що компанія “Артем” успішно провела вогневі випробування артилерійських боєприпасів калібру 152 мм власного виробництва.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]