Уряд схвалив програму кредитування 50 000 "малих бінесів" під 5-7-9% річних

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет Міністрів України підтримав постанову для старту програми "Доступні кредити 5-7-9%" з 1 лютого цього року.

Ця програма підтримки мікро- та малого бізнесу дозволить отримувати до 1,5 млн гривень доступного кредиту під 5, 7 або 9 відсотків для створення або розширення свого бізнесу. Про це повідомили в Telegram прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

"Уряд визначив механізм використання бюджетних коштів у межах діяльності Фонду розвитку підприємництва. Реалізація програми "Доступні кредити" передбачає низку інструментів для забезпечення доступності кредитів", - йдеться в повідомленні.

Оновлено. На сайті Кабінету Міністрів пояснили, що реалізація цієї програми передбачає два види інструментів здешевлення і доступності кредитів.

Перший - здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 і 9% річних кредитів у національній валюті (додатково оплачується комісія банків 0,5-1%). Відсоток залежить від типу бізнесу:

- 5% річних - якщо виручка до 25 млн гривень і створюються щонайменше два робочих місця впродовж першого кварталу;

- 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн;

- 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн.

"При цьому для ММП (мікро- і малих підприємців, - ред.), які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 процентних пунктів (але ставка не може бути нижчою за 5%)", - повідомили в Кабміні.

Другий інструмент - надання часткових гарантій за кредитами, наданим мікро- і малому бізнесу, якщо в них не вистачає застави (оплата за гарантією становить 0,5% розміру кредиту).

За попередньою оцінкою, близько 50 000 позичальників зможуть узяти участь у цій програмі вже в 2020 році. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону "Про Державний бюджет на 2020 року" щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва".

Фонд розвитку підприємництва буде надавати допомогу у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5,7 і 9% річних за кредитами в гривнях. Відсоток залежить від розміру і виду бізнесу. Крім того, підприємцям МСБ будуть надавати часткові гарантії на кредити, якщо їм не вистачає застави.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com