Урядовці з Києва пояснили громаді Івано-Франківщини, що таке “формула Штайнмаєра”

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьомого жовтня в рамках програми “Діалоги про Україну” у Франківську представники уряду зустрілися з представниками місцевої влади та громади Івано-Франківщини, зокрема і з приводу так званої «формули Штайнмайєра».

Про це повідомляє видання galka.if.ua.

Перша тема в рамках програми – питання мирного врегулювання на сході України. З прикарпатцями обговорили стратегію влади щодо досягнення миру та захисту суверенітету й територіальної цілісності держави.

Представники уряду розповіли, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які “червоні лінії” влада не заступатиме, що таке “формула Штайнмаєра” та навіщо Україна погодилася на неї.

Мета таких зустрічей – безпосередній діалог влади та суспільства, у результаті якого має бути напрацьована спільна позиція та спільні рішення з важливих питань.

Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль зазначив, що програма діалогів, ініційована президентом для того, щоб у країні не було прихованих кулуарних домовленостей.

“Ми хочемо рухатися спільно, формуючи разом суспільну думку, бачити й розуміти, куди має рухатися держава. Говоримо нині про “формулу Штайнмаєра” і ті події, які відбуваються на сході України. “Формула Штайнмаєра” – це ні в якому разі не капітуляція. Говоримо про перемогу, про перемогу в гібридній війні. Тут мається на увазі і військові дії, і інформаційне поле, і дипломатична площина”, – каже Шмигаль.

Шмигаль додає, намір президента – вільна Україна у європейському колі держав.

“”Формула” не передбачає ні здачі Криму, ні Донбасу. Діалог сьогодні має дати відчути цілком прозору позицію влади: потрібно зберегти українську вільну державу і перемогти на всіх фронтах. Хочу порівняти останні події в країні з шаховою партією. Коли партія – це війна, а гравець, який знає, як перемогти – наш президент. Він не може відкрити усіх багатоходівок, бо суперник теж слухає. Тому важливо довіряти гравцеві, даючи при цьому поради. Чим ми нині і будемо займатися”, – додав голова ОДА.

Політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв зазначив, у війні можна перемогти тільки тоді, коли всі працюють над перемогою.

“Є військовий фронт, є дипломатичний фронт. Дипломати, як і військові, не розказують всіх своїх заготовок, але без третього фронту – довіри суспільної – не зможуть досягти цілі”.

Зокрема, заступниця міністра оборони України Аліна Фролова розповіла, що передбачає розведення військ на лінії розмежування.

“Розведення військ були передбачені ще Мінськими домовленостями. Зараз ми намагаємося перезапустити цей процес, збільшити відстань між нами і супротивником. Ми хочемо зменшити кількість втрат, адже життя кожного військовослужбовця – це цінність. Розведення зараз – це відступ на один кілометр кожної зі сторін. Потім в зоні розведення працюватимуть органи правопорядку. Далі – розмінування та відновлення інфраструктури. Таке розведення буде відбуватися не раніше, ніж через тиждень, відтоді як припиняться бойові дії на тій території.

Там працюватиме місія ОБСЄ. Загальна протяжність лінії розмежування – 410 км. Спершу передбачається провести розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському”, – зауважила Фролова.

“Новий закон про особливий статус Донбасу на зустрічі у Нормандському форматі підписуватися не буде. Ніякої капітуляції! Лише повернення миру!”.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]