В Британії вимагають оприлюднення звіту щодо протизаконної діяльності росіян

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд британського прем’єра-консерватора Бориса Джонсона зазнає дедалі більшого тиску з вимогами оприлюднити спеціальну парламентську доповідь щодо протизаконної діяльності росіян і їхніх агентів впливу у Великій Британії.

Провідні постаті британської політики і служб безпеки вимагають від уряду консерваторів припинити блокування оприлюднення доповіді і опублікувати всі дані, зібрані розвідувальними службами Сполученого Королівства і фахівцями з питань безпеки британського парламенту, передає Радіо Свобода.

Спеціальне розслідування комітету з питань розвідки та безпеки Палати громад британського парламенту розглянуло спроби Москви вплинути на хід кампанії за вихід Британії з Європейського союзу перед референдумом 2016 року. За цими даними, були встановлені випадки того, як російські гроші надходили до організацій та установ Сполученого Королівства, включно з великими фінансовими вливаннями з боку росіян до керівної Консервативної партії.

Резиденція британського прем’єра Бориса Джонсона на лондонській Давнінґ-стріт 10 усіляко намагається затримати оприлюднення парламентської доповіді, посилаючись на доволі дражливу інформацію, яку містить цей документ. За словами британського керівництва, йдеться про питання, безпосередньо пов’язані з національною безпекою країни.

Втім, позицію британського уряду критикують чільні політики. До того ж, представники британської розвідки і служб безпеки Її Величності також кажуть, що їх тримають у повному невіданні щодо причин відмови оприлюднення цього документу.

У британських джерелах вже почали з’являтися витяги з висновків парламентської доповіді. Зокрема, йдеться про дослідження валлійського університету Свонсі, проведене разом з фахівцями університетського коледжу штату Каліфорнія, під час якого було визначено приблизно 150 тисяч акаунтів у соціальній мережі Twitter зі слідами до Росії, які використовувались під час кампанії перед референдумом 2016 року про вихід Британії з ЄС. Дослідники університету лондонського Сіті звернули увагу на 13 493 акаунти у тій таки соціальній мережі Twitter, які активно пропагували «Брекзит» і які просто зникли одразу після голосування.

Також доволі жваво обговорюються зв’язки з Росією головного донора кампанії за вихід Британії з ЄС Аррона Бенкса та його бізнес-партнера Енді Віґмора, які, за даними дослідників, проводили численні зустрічі з російськими дипломатами у Лондоні.

Крім того, надзвичайно дражливою, надто напередодні виборів, постає інформація дослідників про великі суми грошей, які надавали Консервативній партії при владі заможні росіяни, наближені до Володимира Путіна. Наводиться, скажімо, приклад того, як колишній союзник президента Росії Володимир Чернухін заплатив 160 тисяч фунтів стерлінґів лише за те, аби зіграти у теніс з Борисом Джонсоном.

Торік Консервативна партія відмовилась надати відповідь на заклик вдови вбитого російськими агентами у Лондоні Олександра Литвиненка – Марини повернути російським донорам 820 тисяч фунтів стерлінґів, які російські багатії подарували скарбниці британських консерваторів.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]