В депаратментах Полтавської ОДА СБУ провела обшуки

|
Версия для печатиВерсия для печати

Співробітники СБУ прийшли з обшуками у Департамент будівництва, містобудування і капітального та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації та у держпідприємство "Агентство місцевих доріг".

Про це повідомили в пресцентрі СБУ, пообіцявши поінформувати додатково громадськість за результатами цих обшуків.

 

За інформацією місцевих видань, причиною слідчих дій є те, що службові особи привласнили та розтратили кошти, виділені на проведення ремонтних та будівельних робіт, а також виготовлення проєктно-кошторисної документації протягом 2018-2019 років.

Дозвіл на слідчі дії надала суддя Октябрського райсуду Ганна Андрієнко 17 грудня. Обшуки проводили у межах розслідування правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Службове розслідування було розпочато наприкінці липня 2019 року. Було встановлено, що проєктні організації за три роки (із 2017 до 2019-го) наукладали договорів із "Агентством місцевих доріг" та Департаментом капбудівництва на 50 млн гривень.

За даними слідства, необґрунтовано завищували вартість виконання робіт, частину з яких і не виконували. 

Нагадаємо в лютому місяці НАБУ провело  обшуки вдома та на робочому місці у керівників Полтавської ОДА по справі місцевого аеропорту та утримання доріг. Тоді ж детективи НАБУ провели обшуки за місцем проживання у першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького та у директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Тимофія Голбана. Окрім цього детективи здійснили обшук у радника Андрія Пісоцького — Олександра Літвінова.

Тоді ж «Українська правда» із посиланням на ухвалу Солом’янського райсуду Києва від 19 лютого 2019 року оприлюднила подробиці розслідування стосовно корупційної схеми в Полтавській ОДА, яке ведуть НАБУ та САП.  В якому зокрема значилось, що детективи Національного антикорупційного бюро з’ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні відкати та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький, радник губернатора Літвінов О.М. та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Голбан Т.Т. створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів «АЛВІ РОД» та «Укрбуддор» на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабара за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький, радник Літвінов і директор департаменту ОДА Іщенко І.С. (яка до речі керує департаментом і зараз, - ред.) здійснили цю подорож. Її вартість склала 70 тисяч євро.

Як з’ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп’ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук — Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску. Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше губернатор повідомив представнику, що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу, тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

На сьогодні розслідування в кримінальному првадженні триває. Жоден з зазначених фігурантів справи не притягнутий до відповідальності.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]