В Канаді арештована фінансова директорка Huawei. Їй загрожує екстрадиція до США
Донька засновника китайського телекомунікаційного гіганта Huawei Мен Ванчжоу арештована в Канаді. Їй загрожує екстрадиція до США.
Мен Ванчжоу, яка обіймає посади головного фінансового директора Huawei та заступника голови правління цієї компанії, була заарештована у Ванкувері 1 грудня, повідомляє ВВС.
Деталі арешту тримаються в таємниці, але відомо, що США розслідують діяльність Huawei у справі про можливе порушення санкцій проти Ірану.
Водночас посольство Китаю в Канаді висловило протест щодо арешту і вимагає звільнення жінки.
У Huawei заявили, що мають замало інформації щодо звинувачень, і «не знають про будь-які протиправні дії пані Мен».
Арешт стався в делікатний час для американо-китайських відносин. Країни беруть участь у торговельній війні, під час якої у взаємному порядку запровадили мита на товари вартістю у мільярди доларів.
Арешт може зашкодити 90-денному «тарифному перемир\’ю» двох країн, яке погодили президент США Дональд Трамп та його китайський колега Сі Цзіньпін на саміті G20 1 грудня.
Міністерство юстиції Канади підтвердило дату та місце арешту пані Мен та додало: «Вона розшукається для екстрадиції Сполученими Штатами, а судовий розгляд щодо запобіжного заходу призначено на п\’ятницю».
У міністерстві повідомили, що не можуть надати більше інформації, оскільки затримана вимагала не публікувати деталей справи і відповідне рішення ухвалили суди.
Представник Міністерства юстиції США у східному районі Нью-Йорка, який, за інформацією Huawei, висунув звинувачення, відмовився коментувати справу.
Американські ЗМІ повідомили, що діяльність Huawei розслідується через можливе порушення американських санкцій проти Ірану.
Huawei — один з найбільших постачальників телекомунікаційного обладнання та послуг у світі
В одній зі статей в New York Times наголошується, що міністерства торгівлі та фінансів США намагаються притягти китайську фірму до відповідальності через імовірне порушення санкцій проти Ірану та КНДР.
Американські законодавці неодноразово звинувачували компанію в тому, що вона загрожує національній безпеці США, стверджуючи, що її технології можуть бути використані китайським урядом для шпигунства.
Реагуючи на арешт, американський сенатор Бен Сассе заявив Associated Press, що Китай активно займається підривом національної безпеки США, часто «використовуючи приватні структури».
«Американці вдячні, що наші канадські партнери арештували головного фінансового директора (Huawei. — Ред.)», — додав він.
В Huawei заявили, що пані Мен, донька колишнього офіцера китайської армії Женя Чженьфеня, який заснував компанію у 1987 році, була затримана під час пересадки в аеропорту.
У своїй заяві компанія наголошує, що виконує «всі відповідні закони та правила, де вони діють, зокрема, санкційні закони та правила щодо експортного контролю ООН, США та ЄС».
«Компанія вважає, що канадські та американські правові органи зрештою досягнуть справедливого висновку», — йдеться у заяві.
Заява китайського посольства в Канаді була більш розлюченою.
Китайські дипломати заявили, що Канада на прохання США заарештувала китайську громадянку, яка «не порушувала жодного американського чи канадського закону».
Тому Китай закликає «негайно виправити правопорушення та відновити особисту свободу пані Мен Ванчжоу».
Компанія є однією з найбільших провайдерів електроніки, телекомунікаційного обладнання та послуг у світі. Нещодавно вона обійшла Apple і стала другим за обсягом виробником смартфонів після Samsung.
Деякі західні уряди побоюються, що Пекін отримає доступ до мобільних та інших комунікаційних мереж 5-го покоління (5G) через Huawei і розширить можливості шпигунства, хоча фірма наполягає на відсутності контролю з боку китайського уряду.
Нова Зеландія заблокувала закупку обладнання Huawei через застереження спецслужб щодо потенціальної шкоди для національної безпеки після того, як Австралія ввела подібну заборону для Huawei, та іншої китайської телекомунікаційної компанії ZTE.
США почали розслідування ряду справ проти китайських технологічних фірм, висунувши такі звинувачення, як крадіжка систем кіберзахисту та порушення санкцій проти Ірану.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
- 18:04
- Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
- 16:09
- Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
- 16:03
- Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
- 14:14
- Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
- 12:51
- Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
- 10:01
- У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
- 08:00
- Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
- 07:41
- Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
- 20:00
- Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.