В КДКП не знайшли підстав для звільнення Холодницького

|
Версия для печатиВерсия для печати

Висновок члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Олександра Ковальчука не передбачає звільнення спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Про це йдеться в тексті висновку доповідача по справі очільника САП, який є в розпорядженні видання INSIDER.

Висновок днями надали до КДКП, а також двом скаржникам – генпрокурору і директору НАБУ.

З тексту випливає, що хоча скарга генпрокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника є вмотивованою, але стаття закону про керівника САП, що дає вичерпний перелік підстав його звільнення з посади, не містить такої причини.

"Допущений Холодницьким Н.І. дисциплінарний проступок завдає шкоди авторитету органів прокуратури та зменшує довіру громадян до відомства, нехтує загально людськими моральними цінностями, заважає формуванню морально-правової позиції у взаєминах з громадянами", - вказано у висновку, який нараховує 53 сторінки.

Там також сказано, що в поданні зазначаються фактичні обставини, що підтверджують наявність підстави для звільнення прокурора.

"Водночас абзацом сьомим частини першої статті 141 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що звільнення з адміністративної посади заступника Генерального прокурора- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором за рекомендацією Ради прокурорів України та виключно з підстав, передбачених частиною першою статті 51 цього Закону", - йдеться у висновку Ковальчука.

"Крім того, застосування щодо Холодницького Н.І. дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 49 Закону України "Про прокуратуру" (звільнення з посади в органах прокуратури), суперечитиме вимогам частини першої статті 41 цього Закону", - зазначив у висновку Ковальчук.

Відтак він вважає, що на Холодницького можна накласти лише дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Засідання КДКП щодо дій антикорупційного прокурора заплановане на наступний тиждень.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]