В КДКП не знайшли підстав для звільнення Холодницького

|
Версия для печатиВерсия для печати

Висновок члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Олександра Ковальчука не передбачає звільнення спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Про це йдеться в тексті висновку доповідача по справі очільника САП, який є в розпорядженні видання INSIDER.

Висновок днями надали до КДКП, а також двом скаржникам – генпрокурору і директору НАБУ.

З тексту випливає, що хоча скарга генпрокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника є вмотивованою, але стаття закону про керівника САП, що дає вичерпний перелік підстав його звільнення з посади, не містить такої причини.

"Допущений Холодницьким Н.І. дисциплінарний проступок завдає шкоди авторитету органів прокуратури та зменшує довіру громадян до відомства, нехтує загально людськими моральними цінностями, заважає формуванню морально-правової позиції у взаєминах з громадянами", - вказано у висновку, який нараховує 53 сторінки.

Там також сказано, що в поданні зазначаються фактичні обставини, що підтверджують наявність підстави для звільнення прокурора.

"Водночас абзацом сьомим частини першої статті 141 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що звільнення з адміністративної посади заступника Генерального прокурора- керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором за рекомендацією Ради прокурорів України та виключно з підстав, передбачених частиною першою статті 51 цього Закону", - йдеться у висновку Ковальчука.

"Крім того, застосування щодо Холодницького Н.І. дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 49 Закону України "Про прокуратуру" (звільнення з посади в органах прокуратури), суперечитиме вимогам частини першої статті 41 цього Закону", - зазначив у висновку Ковальчук.

Відтак він вважає, що на Холодницького можна накласти лише дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Засідання КДКП щодо дій антикорупційного прокурора заплановане на наступний тиждень.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com